Witaj! Logowanie Rejestracja
13 grudnia 1981 r. - Pamiętamy.Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 19:06 #121
garry nie zaliczyłem go do tego grona bo on własnie słuzył w LWP od ilu lat ? 20 ? ostatnie 10 wspołpracował z CIA i co nagle stał sie dobry nie wazne jego 20 lat wazne ze 10 dawał ***** amerykanom.robił to za darmo ? czyli co w USA zamieszkał w przytulisku dla bezrobotnych ? jadł zupki dla biednych miał normalna emeryture z CIA wiec nie pier..ol ze robił to za darmo zimna kalkulacja dzis sie sprzedam uciekne i bede zył jak panisko a reszta w *****.
naogladałeś sie Bonda i inne filmy .
żaden zdrajca nie sprzedaje sie z powódek patryjotycznych.

jak był taki patryjota to mogł nie isć do wojsa albo zwolnic sie z niego i iśc do opozycji.
Kuklinski -zdrajca 20 lat utrwalacz władzy ludowej ale ostatnie 8 romans z CIA - materiał na bohateraChcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.


garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
14-12-2009, 19:34 #122
Projo, ale nie odpowiedziałeś na pytanie postawione przez Akustyka.

Projo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> garry nie zaliczyłem go do tego grona bo on
> własnie słuzył w LWP od ilu lat ? 20 ? ostatnie
> 10 wspołpracował z CIA i co nagle stał sie
> dobry nie wazne jego 20 lat wazne ze 10 dawał
> ***** amerykanom.robił to za darmo ? czyli co w
> USA zamieszkał w przytulisku dla bezrobotnych ?
> jadł zupki dla biednych miał normalna emeryture
> z CIA wiec nie pier..ol ze robił to za darmo

Do wyjazdu z kraju w listopadzie 1981 nie pobierał żadnego wynagrodzenia. W każdej chwili mógł zostać zlikwidowany przed ucieczką. I co być wtedy powiedział, jeżeli ręka socjalitycznej sprawiedliwości by go dopadła tutaj w kraju.
Udało mu się uciec, oczywiście, że już w stanach był utrzymywany przez CIA.
I co spędził tam wspaniałe życie? Śmierć dwóch synów i żona na wózku inwalidzkim.

> jak był taki patryjota to mogł nie isć do wojsa
> albo zwolnic sie z niego i iśc do opozycji.

Opozycja to byl jakiś zawód do wykonywania?
Niektórzy budowali czerwone harcertswo jak Jacek Kuroń, inni robili czystki na uczelniach jak Leszek Kołakowski, a inni słuzyli w LWP.Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 20:28 #123
Kuklinski zdradził Polaków -to nie kraj to naród został zdradzony.
nie opozycja to nie zawód zdrajca też nie to sie robi a nie idzie na etat.
czy ktos z waszych bliskich byl wtedy w wojsku ? i skaładał przysiege obejrzyjcie sie dobrze bo to sowieccy agenci -jedyn sprawiedliwym w tamtym czasie był -płk.Kukliński który wiedział komu słuzyć gorliwie.
ja w swojej okolicy znajde pare tysiecy złych agentów sowieckivh ktorzy wtedy sluzyzli w wojsku i co mam im powiedziec ze mogli razem z Kuklinskim dupe sprzedac.
takiego agencika jak Kuklinski jak by chwycili to by go nie zlikwidowali bo wymienili by go na innych tak zrobili amerykanie z Zacharskim został wymieniony za 30 agentów pozbieranych z całego układu warszawskiego. aha a Zacharski kim był ? oj dzieci zapewniam wam ze wiem co pisze a nie wyciagam wnioski z historii robionych przez Jóefa Szaniawskiego ktory lojalke podpisywał a pozniej udawał wielkiego sprawiedliwego obronce Kuklinskiego.
zdrada jest zdrada i nic to nie zmieni nikt nawet amerykanie nigdy nie szanuja do konca swoich agentow daja im tyle co obiecali i po klopocie pozniej sa tylko ciezarem zbednymChcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

Miszczu2007
Liczba postów:7,861 Reputacja: 4,085
14-12-2009, 20:42 #124
Fajną masz definicję zdrady. Uratował ci *****ę i dzięki niemu możesz teraz takie pierdoły wypisywać na forum. A w ogóle to piszesz jak dziecko z podstawówki. Wiesz co to interpunkcja, duże litery, ortografia?Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 20:58 #125
gdy brakje argumentów zaczynaja sie wycieczki osobiste.i ***** mi nie uratował i nie chce aby moja ***** zaimował sie zdrajca Kuklinski wystarczy ze na czas uratował swoja dupe.
opisałem jak jeden SB pracował dla Solidarnosci a Wałesa nie chciał go w UOP bo przeciez facet ma skłonnosci do zdrady.Wlasnie tak postepuje sie ze zdrajcami. wypowiadacie sie na tematy na ktore nie macie pojecia a udajecie expertow. zrobcie sobie oltarzyk zdrajcy w domu bedzie smiesznie.
zdrada to zdrada - jedyna definicja zdrady- nie ma zdrady lepszej lub gorszej jest jedna.
Zacharski kim był ? zdrajcą ? czy szpiegiem
Dla zdrajcy każdego jest tylko jedno wspolne uczucie-POGARDA i to z nim robili amerykanie był dla nich tylko balastemChcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 21:13 #126
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2545309


a tutaj cos extra dla was list pełnomocnika płk.Kuklińskiego


http://wyborcza.pl/1,75515,2556193.htmlChcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 21:32 #127
Szeroki, merytoryczny i kompetentny stosunek do tzw. sprawy Kuklińskiego został przedstawiony w listach otwartych: 9 generałów Sztabu Generalnego WP ("Rzeczpospolita" z 19-20 sierpnia 1993 roku) oraz 31 generałów WP ("Gazeta Wyborcza" i "Trybuna" z 7 października 1997 roku). Są wśród sygnatariuszy "Sybiracy", żołnierze frontowi, osoby wywodzące się z armii przedwrześniowej i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a także represjonowani w okresie stalinizmu.

W poczuciu żołnierskiego honoru poddawali oni krytycznej ocenie dezercję oraz działalność szpiegowską Kuklińskiego, która realnie rzecz biorąc, polegała przede wszystkim na przekazywaniu informacji, dokumentów, materiałów objętych tajemnicą wojskową i państwową Polski.

Wyraził to dobitnie Minister Obrony Narodowej Janusz Onyszkiewicz na konferencji prasowej w dniu 2 października 1992 roku (opublikowała "Rzeczpospolita" nr 233 z 3-4 października 1992 roku): "Płk Kukliński nie miał, bo nie mógł mieć dostępu do generalnych planów operacyjnych całego Układu Warszawskiego, a jedynie dojście do pewnej ich części, która dotyczyła zaangażowania naszych Sił Zbrojnych. W związku z tym wydał niejako plany operacyjne polskich wojsk. Jaki byłby tego efekt, można się łatwo domyśleć..."Chcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
14-12-2009, 21:41 #128
i na tym koncze dyskusje na ten temat musze kredki naostrzyc do przedszkola w wy sie podniecajcie dalej zdrajca i "bohaterem" Kuklinskim. a dzieciom swoim kiedys nie bede stawiał za wzór zdrajce.
.Chcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

Miszczu2007
Liczba postów:7,861 Reputacja: 4,085
14-12-2009, 21:53 #129
Ale kogo on ***** zdradził? Rosję, okupanta. Myślisz, że to dzięki Wałęsie mamy niepodległość? Haha.
Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą bandyci i każą być posłusznym, bo jak nie to zabiją Ciebie i Twoją rodzinę. Ty wtedy udajesz, że też jesteś bandytą, jednym z nich i ratujesz im *****ę. Potem musisz się ukrywać, masz przesrane, rodzinka siedzi sobie przy stole dzięki Tobie jedząc kawior i obgaduje jaki to z Ciebie zdrajca. I co jesteś zdrajcą wtedy czy nie?
Artykuł z wyborczej przemilczę ze względu na źródło i na to, że nie dotyczy to Kuklińskiego.
Każdy o każdym może sobie napisać co chce. Papier i internet wszystko zniesie.garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
14-12-2009, 23:14 #130
No tak Gazeta Wyborcza, Trybuna i Minister J.Onyszkiewicz - jeden z autorytetów moralnych, jedna ekipa.
z tego wynika, że Onyszkiewicz wie więcej niż Sztab Generalny LWP. Wystarczy co na ten temat mają do powiedzenia (w filmie Gry Wojenne) Siwicki i jemu podlegli, nie pamiętam nazwisk. To co mówi, mówił, Onyszkiewicz wpisuje się w politykę okrągłostołową

To jest główna linia obrony Jaruzelskiego, że Kukliński nie miał dostępu do najważniejszych dokumentów.
Na początku 88 roku byłem na spotkaniu z Onyszkiewiczem, wówczas rzecznikiem Solidarności. Spotkanie odbywało się w jednej z sal katechetycznych w kościele. Na tym spotkaniu stwierdził, że w Polsce nie ma już więźniów politycznych. Reakcja uczestników spotkania była natychmiastowa. Od razu poleciały nazwiska, rzecznik, albo niedorzecznik rżnął głupa.zubereg Moderator
Liczba postów:9,073 Reputacja: 4,409
14-12-2009, 23:46 #131
projo
Kukliński zmądrzał za wczasu.....Inni kolaborowali do 89r., a jeszzce inni do teraz bronią komunizmu....To ścierwa nei ludzie.[Obrazek: zuber.jpg]

garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
15-12-2009, 12:57 #132
Problem Kuklińskiego polega na tym, że nie obalał komunizmu razem z komunistami i za zgodą komunistów.
Tacy ludzie są niewygodni dla "elyty" i ten problem należy rozwiązać. Im głosniejsze nazwisko tym bardziej należy człowieka zgnoić, a po śmierci zapomnieć o nim.
A jak się to robi, piątkowa Rzeczpospolitej przytacza wypowiedź Michnika.
http://www.rp.pl/artykul/404483.html

Łatwo zauważyć, że Projo uzywa podobnych arumentów. Rzucić wojsko i przejść do opozycji.

Cała ta mitologia i legenda tworzona wokół osoby Kuklińskiego jest w najwyższym stopniu niestosowna i żenująca.

Oczywiście, że jest żenująca. Np Stefan Michnik wierny był do końca złożonej przysiędze i skazal 9 żołnierzy polskiego podziemia na kare śmierci. Wiadomo jest, że on tego nie chciał, ale żył w takim systemie i musiał. a ten kto się wyłamal z tego systemu jest zdrajcą.

Na tym kończe dyskusje.
pozdrawiamProjo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
15-12-2009, 14:11 #133
wróciłem z przedszkola i proponuje ten cytat


Są wśród sygnatariuszy "Sybiracy", żołnierze frontowi, osoby wywodzące się z armii przedwrześniowej i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a także represjonowani w okresie stalinizmu.

W poczuciu żołnierskiego honoru poddawali oni krytycznej ocenie dezercję oraz działalność szpiegowską Kuklińskiego, która realnie rzecz biorąc, polegała przede wszystkim na przekazywaniu informacji, dokumentów, materiałów objętych tajemnicą wojskową i państwową Polski.Chcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

zubereg Moderator
Liczba postów:9,073 Reputacja: 4,409
15-12-2009, 15:33 #134
Projo
Swietny cytat teraz ja Ci cos zaproponuje. Józef Franczak "Laluś" ostatni żołnierz antykomunistycznego podziemia, zginał w 1963 roku pod Lublinem. Walczył o wolną Polskę. Mam do Ciebie pytanie kto jest bohaterem "Laluś" czy jaruzelski który w tym samym czasie wyslugiwal sie ruskim?[Obrazek: zuber.jpg]

garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
15-12-2009, 15:40 #135
Projo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Są wśród sygnatariuszy "Sybiracy", żołnierze
> frontowi, osoby wywodzące się z armii
> przedwrześniowej i Polskich Sił Zbrojnych na
> Zachodzie, a także represjonowani w okresie
> stalinizmu.

> W poczuciu żołnierskiego honoru poddawali oni
> krytycznej ocenie dezercję oraz działalność
> szpiegowską Kuklińskiego, która realnie rzecz
> biorąc, polegała przede wszystkim na
> przekazywaniu informacji, dokumentów,
> materiałów objętych tajemnicą wojskową i
> państwową Polski.

Ilu z tych sygnatariuszy zdradziło swoja ojczyznę po 1945 roku? A może i nawet wcześniej.Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Ale jeżeli taki apel ukazał się m.in. w Trybunie Ludu, to może okazać się, że większość.

tajemnicą wojskową i państwową Polski.
Na pewno przekazywał tajemnice wojskową Układu Warszawskiego. Chyba nie było tajemnicy wojskowej i państwowej Polski, o której nie wiedziałaby Moskwa.

Ja tez powtórze jeszcze raz, problemem Kuklińskiego jest to, że nie obalał komunizmu za zgodą komunistów, tak jak zrobiono to w 1989 roku.Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:708 Reputacja: 493
15-12-2009, 16:26 #136
Garry napisał:

Ilu z tych sygnatariuszy zdradziło swoja ojczyznę po 1945 roku?

Mam pytanie następujące. Czy masz jakieś względnie proste i w miarę sensowne kryterium zaliczenia kogoś do grupy osób, które "zdradziły swoją ojczyznę po roq 1945"?

Ja jestem z natury operacjonistą i jeżeli takiego kryterium nie mam, wolę pewnych pojęć nie używać.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.

garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
15-12-2009, 17:06 #137
Geopijatyk-Fan Oderki Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Mam pytanie następujące. Czy masz jakieś
> względnie proste i w miarę sensowne kryterium
> zaliczenia kogoś do grupy osób, które
> "zdradziły swoją ojczyznę po roq 1945"?

Na pewno Ci którzy akceptowali układ pojałtański i jako agenci sovieccy (WSI) i jako pracownicy UBP za pomocą siły ten układ umacniali.
Również Ci którzy za pomocą prawa (oczywiście demokratycznego) skazywali wrogów systemu miłującego pokój.

Co do sygnatariuszy tego oświadczenia:
"Sybiracy" brzmi ładnie, ale np tow Jaruzelski też jest sybirakiem,
represjonowani w okresie stalinizmu - Gomułka też byl represjonowany po wojnie,
żołnierze frontowi - kto niby, byli też żołnierze bezfrontowi?
osoby wywodzące się z armii przedwrześniowej, no chyba przed wybuchem II wojny swiatowej Wojsko Polskie nie było podzielone, każdy kto w 1945 roku miał ukończone 25 lat wywodził się z armii przedwrześniowej.Projo
Liczba postów:621 Reputacja: 191
15-12-2009, 18:24 #138
do wszystkich którzy walczyli w lesie po 45 roku nie dotarł do świadomości rozkaz ostatniego dowódcy AK -który mówił jak maja słuzyc i pracować w nowej rzeczywistośći ?

a teraz cytat i pytanie o kim to jest ???

"...Do poakowskiej konspiracji .......... nie wrócił, choć oczekiwali tego jego byli podwładni i koledzy. Nie tylko z powodu
fatalnego stanu zdrowia. Był trzeźwo myślącym, umiarkowanym piłsudczykiem i w stosunku do nowej władzy
zainstalowanej w Polsce przez Kreml nie miał Żadnych sentymentów ani złudzeń. Doświadczenie pracy podziemnej na gruzach doświadczonej przez NKWD konspiracji białostockiej musiało mu jednak dotkliwie Uświadomić, że
komunistyczny terror i kontrola społeczeństwa są dużo groźniejsze i skuteczniejsze od metod niemieckiego okupanta.
Jak inni światli oficerowie AK w powojennej rzeczywistości radził byłym podwładnym, że ich miejsce jest w szkolnych i
uniwersyteckich ławach, a nie pod bronią, na leśnych biwakach.
Pozostał wierny oficerskiemu etosowi i przysiędze. Nie chciał w żaden sposób wspierać nowej władzy, nie zamierzał
też, mimo świadomości zagrożenia, nie ucieka na Zachód.


dla ułatwienia dodam że 24 lutego powiesili go w wiezieniu . za kilka dni zmrł Stalin może gdyby doczekał zyłby dalej.
to sa bohaterowie .Chcesz być dobrym człowiekiem i patriotą, żyj tak, żeby (GW) wyborcza z Ciebie szydziła.

garry
Liczba postów:2,941 Reputacja: 669
15-12-2009, 18:32 #139
gen Fieldorf-NilGeopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:708 Reputacja: 493
15-12-2009, 20:09 #140
zubereg Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Projo
> Swietny cytat teraz ja Ci cos zaproponuje. Józef
> Franczak "Laluś" ostatni żołnierz
> antykomunistycznego podziemia, zginał w 1963 roku
> pod Lublinem. Walczył o wolną Polskę. Mam do
> Ciebie pytanie kto jest bohaterem "Laluś" czy
> jaruzelski który w tym samym czasie wyslugiwal
> sie ruskim?


Przepraszam, to Ruscy zabili Lalusia?
Odpowiedz mi Zubereg na to pytanie: Co twoim zdaniem ma oznaczać pojęcie "Wolna Polska w roku 1963", skoro jak wyczytuję między wierszami w twoich postach nawet w 2009 wolnej Polski nie mamy. Czyli o co walczył Laluś? A załóżmy, że Laluś by zwyciężył i Bundeswehra wespół z US Army zajęłaby Śląsk, Pomorze i Mazury, a Armia Czerwona okopałaby się na Bugu. Laluś walczył, a co ty robisz? ***** w inetrnecie. Ale już lepiej *****, bo jak zaczniesz swoje teorie wprowadzać w życie to cię Polacy zatłuką.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.


Skocz do: