Witaj! Logowanie Rejestracja
30 lat Korony KielceAnonimowy użytkownik Gość
 
25-06-2003, 01:08 #1
30 lat Korony Kielce - dwa jubileusze

Leszek Salva 24-06-2003,

Klub sportowy Korona Kielce obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Obchody rocznicowe odbędą się w dwóch turach: oficjalnej i nieoficjalnej

Jako pierwsi jubileusz klubu uczczą byli zawodnicy Korony. Już w sobotę o godzinie 16 na boisku na kieleckiej Tarczowni rozegrają między sobą mecz, a potem spotkają się przy grillu, by powspominać dawne czasy. - Spodziewamy się blisko 50 byłych piłkarzy. Będą głównie ci, którzy zostali w Kielcach i okolicy. Niestety, nie do wszystkich udało nam się dotrzeć - opowiada Paweł Kozak, wieloletni piłkarz i kapitan Korony Kielce, dzisiaj zawodnik kieleckich Orląt. - organizujemy to razem z Kazimierzem Czyżewskim [w latach 80. zawodnik Korony, później działacz i wiceprezes klubu - red.] i Andrzejem Jungiem [obecnie dyrektor Vive Kielce - red.].

Kieleccy kibice będą mogli znów zobaczyć w akcji piłkarzy, którzy przed laty stanowili o sile Korony. - Będą Marek Gruszewski, Andrzej Molenda, Leszek Wójcik, Leszek Borycki, Mietek Mazur, Janusz Cieślak, Czesław Palik i wielu, wielu innych - wymienia Paweł Kozak. Będą ci, którzy grali ponad dwadzieścia lat temu, jak Andrzej Jung, autor pierwszej bramki w historii klubu.

Ale na tym meczu nie skończą się spotkania byłych piłkarzy Korony. - Postanowiliśmy założyć stowarzyszenie oldbojów Korony i spotykać się od czasu do czasu, zagrać w towarzyskich imprezach. To robi z kolegami z Błękitnych Zdzisław Mojecki. A przecież nie możemy być gorsi od Błękitnych - śmieje się Kozak. - Przygotowaliśmy nawet specjalne koszulki, które dostaną najbardziej zasłużeni koledzy. Finansowo pomagają nam różni ludzie. Parę groszy przysłał nasz kolega, oczywiście były zawodnik Korony, Janusz Żelazny, który przebywa obecnie w Kanadzie - dodaje.

Dlaczego spotkanie zasłużonych graczy odbędzie się na Tarczowni, a nie na głównej płycie stadionu przy ul. Szczepaniaka? - Wczoraj rozpoczęliśmy remont murawy. Wymieniona zostanie duża cześć trawy i nie można przez miesiąc grać. Szkoda, że nie uzgodniono wcześniej terminu obchodów. Mam nadzieję, że spotkamy się 2 sierpnia już na stadionie - powiedział Sławomir Sijer, dyrektor Kolportera Korona.

Wtedy odbędą się uroczyste obchody 30-lecia. Najważniejszym z punktów będzie mecz obecnej drużyny Kolportera Korona w 1/16 Pucharu Polski. Oczywiście, jeśli kielczanie awansują do tej fazy rozgrywek. 30 lipca Kolporter Korona zagra w 1/32 Pucharu Polski szczebla centralnego [losowanie w poniedziałek - red.]. W tej fazie grają mistrzowie okręgów z drugoligowcami. Jeśli kielczanie wygrają, to już trzy dni później, w sobotę, w 1/16 mogą się zmierzyć z pierwszoligowcem. W ramach jubileuszu zaplanowano również mecz oldbojów Korony z jedenastką 30-lecia, którą można wybierać między innymi w internecie na oficjalnej stronie Kolportera Korona. Na stadionie odbędzie się również piknik rodzinny.

za: Kielecka GW

zzenonn
Liczba postów:158 Reputacja: 0
25-06-2003, 09:58 #2
pozdrowienia dla korony
=C=R=A=C=O=V=I=A==N=O=W=A==H=U=T=A=

kra
Liczba postów:165 Reputacja: 0
26-06-2003, 11:19 #3
jak najszybszego awansu !
Cracovia Pasy, z Koroną do ekstraklasy !
BIA ?O-CZER WO NE TO BAR WY NIE ZWY CI? ?O NE !
republika.pl/namiotspotkania

Anonimowy użytkownik Gość
 
02-07-2003, 21:30 #4
Powstała Sportowa Spółka Akcyjna Kolporter Korona Kielce

lech 01-07-2003,

1 lipca oficjalnie rozpoczęła działalność Sportowa Spółka Akcyjna Kolporter Korona Kielce. To pierwszy tego rodzaju podmiot w Świętokrzyskiem

- Wniosek do sądu o zarejestrowanie SSA Kolporter Korona złożyliśmy już jakiś czas temu z terminem rozpoczęcia działalności od 1 lipca. Czekaliśmy tylko na zgodę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na przejęcie drużyny - powiedział Wiesław Tkaczuk, dotychczasowy prezes klubu, a od wczoraj prezes zarządu SSA Kolporter Korona. - Zarząd ŚZPN przyjął w poczet członków SSA Kolporter Korona i jednocześnie wykreślił z niego Kielecki Klub Piłkarski Kolporter Korona, który powstał w ubiegłym roku. SSA Kolporter Korona przejął drużynę i majątek z KKP i nastąpiło to nieodpłatnie - powiedział Stanisław Nowak, wiceprezes ŚZPN. - Dla regionu to ważne wydarzenie, bo to pierwsza tego typu spółka w Świętokrzyskiem - dodał Nowak.

Kapitał założycielski SSA Kolporter Korona wynosił 500 tysięcy złotych. Właścicielem 100 procent akcji jest właściciel holdingu Kolporter Krzysztof Klicki.

- Na początku naszej działalności w piłce nożnej zastanawialiśmy się nad powołaniem SSA Kolporter z sekcją piłkarską pod nazwą Kolporter Korona i sekcją piłki ręcznej kobiet pod nazwą Kolporter Kielce. Ale przepisy PZPN nakazują, by spółka miała taką samą nazwę jak drużyna, która wystepuje w rozgrywkach. A utworzenie sekcji piłki ręcznej kobiet w ramach spółki wymaga ogromnej ilości zabiegów formalnych. DLatego piłkarki ręczne nadal będą grać w Kieleckim Stowarzyszeniu Sportowym Kolporter - wyjaśnił Wiesław Tkaczuk.

Skład Zarządu SSA nie zmienił się.

za:kielecka GW
cracoviajaro
Liczba postów:96 Reputacja: 0
02-07-2003, 23:59 #5
pozdrowienia dla Korony , życzymy szybkiego awansu i za dwa lata widzimy sięw ekstraklasie
__________________________________

CRACOVIA KAZIMIERZ ZAWSZE WIERNI


Skocz do: