Cracovia - Łada 3-0

dello
Liczba postów:27 Reputacja: 0
29-05-2005, 20:00 #1
Dzisiejszy mecz z Cracovią Kraków był głównym punktem obchodów jubileuszu 60-lecia powstania Łady. W drużynie z Krakowa gościnnie wystąpiło również kilku piłkarzy z polonijnego klubu New Jersey Falcons z USA, który współpracuje z „Pasami” i kilka dni temu przyjechał do Krakowa. Na meczu obecny był też m.in. prezes LZPN Marian Rapa. Piłkarzy obu zespołów na boisko wyprowadził tradycyjny krakowski Lajkonik, który rozpoczyna w ten sposób wszystkie mecze „Pasów” rozgrywane na stadionie im. Jana Pawła II w Krakowie. Ze względu na upalną pogodę obie części meczu skrócono o 10 minut. Pomimo dużej wagi rywala nasi piłkarze kilkakrotnie byli bliscy zdobycia bramki i jako pierwsi wypracowali sobie dwie groźne akcje, które jednak nie przyniosły efektu w postaci bramek. Skuteczniejsi okazali się gracze Cracovii. W 29 minucie Bojarski znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Demiańcem i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Minutę później wyrównać próbował Zarczuk, jednak jego strzał minął bramkę gości. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Anlin doskonale wyszedł z bramki odbierając piłkę z pod nóg Bubiłkowi, który wychodził na czystą pozycję strzelecką.
W przerwie meczu najbardziej zasłużeni piłkarze i trenerzy Łady otrzymali z rąk prezesa LZPN oraz władz samorządowych Biłgoraja pamiątkowe odznaczenia i upominki. Najlepszy piłkarz w historii klubu Kazimierz Węgrzyn w drugiej połowie ubrał biało-niebieską koszulkę i wspomógł grą zawodników Łady. Druga połowa budziła nieco mniej emocji, ale piłkarze Pasów dwukrotnie trafiali do bramki Łady. W 37 minucie błąd Kielarskiego wykorzystał Kitchell i dobił piłkę uderzoną z rzutu wolnego. Wynik meczu ustalił w 62 minucie Dziambu, który przelobował wychodzącego z bramki Kielarskiego.

Bramki: Bojarski 29, Kitchell 37, Dziambu 62

Zespoły rozpoczęły mecz w składach:
Łada:
Demianiec – Wlaź, Hasiak, Staszczak, Sawczuk, Bartecki, Bubiłek, Laskowski, Woźniak, Sroka, Zarczuk.
Cracovia:
Anlin – Przytuła, Węgrzyn, Niziołek, Kofefman, Radwański, Bojarski, Drumlak, Nowak, Mularski, De Martini.

29-05-2005, 22:13 #3
hmmm... trochę nie kumam składu Cracovii... ??? wyjaśni ktoś... kolwiek ???

bezapelacyjnie... do samego końca... mojego lub jej... !

Oczywistym jest, że stwierdzenie "ubecki" jest wywodzącym się z wielopokoleniowej tradycji kibicowskiej tradycyjnym określeniem kibiców GTS Wisła.

29-05-2005, 23:38 #5
Za to są tacy co kumają (np. Robin) To są te amerykańskie amatory z Falconów co z nami 1:0 wygrali. Jeszcze ich nie oduczono strzelania Tongue
PS: Ja chcę Dziambu do Cracovii. Nie wiem kto to, ale podoba mi się nazwisko

SPODENKOWYM TRADYCJO?ERCOM - NASZE STANOWCZE - NIE

29-05-2005, 23:48 #6
To juz wiemy kto to najbardziej mnie zastanawia fakt ze w roznych serwisach podaja rozne nazwiska i rozne minuty zdobycia goli, zastanawia mnie rowniez dlaczego temat o tym meczu jest chyba w kazdym dziale zalozonu brakujke go chyba tylko w dziale hokejowym Wink

Bojarski 29, Przytuła 55, Watt 70

Według niektórych źródeł drugą bramkę zdobył Niecałek.
Według niektórych źródeł trzecią bramkę zdobył Drumlak lub Nowak."

A tak jeszcze dla jasności:
WP:
"Wychowankiem Łady Biłgoraj jest szesnastokrotny reprezentant Polski Kazimierz Węgrzyn, który w pierwszej połowie grał w barwach klubu macierzystego, w drugiej natomiast wystąpił w zespole Cracovii."

I 90minut:
"Wychowankiem Łady Biłgoraj jest szesnastokrotny reprezentant Polski Kazimierz Węgrzyn, który w pierwszej połowie grał w barwach Cracovii, w drugiej natomiast wystąpił w drużynie macierzystego klubu."

No to już wiemy wszystko..

Otwieram oczy i widzę pasy dookoła - pasy na górze, pasy na dole, pasy na prawo, pasy na lewo, pasy na końcu, pasy na początku - dzięki ci Boże, to znaczy że ze mną wszystko w porządku.

30-05-2005, 15:44 #11
Bojar na 100% 2 z dobitki nie widzialem i trzeciej tez nie zabardzo ale ladnie przelobowal bramkarza pozdro