Witaj! Logowanie Rejestracja
Dalsze losy naszych byłych sportowców, trenerów, smakowite historyjki itp..Sir Pablo
Liczba postów:851 Reputacja: 809
26-10-2020, 20:43 #7,041
Nowi hiszpańscy inwestorzy Dinama Bukareszt, roztoczyli wizję wielkiego klubu, pościągali piłkarzy z Europy, ale szybko dopadły ich stare problemy: regulowanie długów i bieżące zobowiązania. - To nie są tylko zaległości wobec piłkarzy - przyznawał w rozmowie ze Sport.pl Janusz Gol, który niedawno z powodu nieporozumień dotyczących obniżenia kontraktu rozstał się z Cracovią. Rumuńskie media zastanawiają się, nawet czy Dinamo przejęto by zarabiać na zakładach?
Dinamo Bukareszt znów miało być wielkie. Klub, który w ostatnich latach kończył rozgrywki w środkowych rejonach tabeli i raczej bil się o utrzymanie, w wakacje został przejęty przez konsorcjum, na którego czele stoją Hiszpanie. To był po czasach słońca i burz długo wyczekiwany w Bukareszcie zagraniczny inwestor. Do rumuńskich właścicieli Dinamo ostatnio miało i szczęście, i pecha. Biznesmen Cristian Borcea, który wszedł do klubu w roku 1995, doprowadził ekipę ze stolicy do kilku mistrzostw, krajowych pucharów i stworzył klubową akademię. Wpędził jednak klub w potężne długi. Gdy po kilkunastu latach żegnał się ze swym biurkiem, był oskarżony o oszustwa podatkowe, pranie brudnych pieniędzy i malwersacje finansowe przy transferach. Na sprzedaży graczy miał nielegalnie wzbogacić się o 5 mln dolarów.
Po nim prezesem Dinama został Ionut Negoita. Biznesmen, który musiał włożyć w klub sporo prywatnych pieniędzy. Tyle że na niewiele się to zdało. To on zastawił m.in. treningową bazę klubu w Safticy, którą klub z powodu dalszych problemów mógł stracić. Kibice go nie tolerowali. Na początku tego roku Negoita zakomunikował, że zakręcił kurek z lejami (rumuńska waluta) i rozpoczął proces sprzedaży klubu. W finansową pomoc włączyli się zatem fani. Ta bardzo się przydała, bo przejęcie klubu przez nowych inwestorów nastąpiło dopiero w połowie sierpnia.
Klub mógł stracić bazę treningową, gracze czekają na wypłaty

To wraz z Hiszpanami w klubie pojawiło się 14 nowych piłkarzy. Wszyscy przyszli do Bukaresztu bezgotówkowo. Niektórych wypożyczono, inni mieli na ręku swoje karty zawodnicze. Jednym z nowych nabytków był Janusz Gol, który w wakacje za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Cracovią.
-Przedstawili ciekawy projekt. Zakłada ciągły rozwój klubu, budowę piłkarskiej akademii, zaplecza. Również dlatego chętniej podpisałem z klubem kontrakt - mówił Gol w niedawnej rozmowie ze Sport.pl.

Pomocnik, w czasie pandemii koronawirusa znalazł się w konflikcie ze swym byłym już klubem. Kością niezgody okazały się rozbieżności dotyczące obniżenia sumy kontraktu, które działacze Cracovii przedstawili wszystkim swoim graczom. Gol został odsunięty od zespołu, a potem wysłany na przymusowy urlop. Po rozwiązaniu umowy z Cracovią zgłosiło się po niego Dinamo. Polak postanowił z tej oferty skorzystać. Podpisał kontrakt na dwa lata.

Według informacji płynących ostatnio z rumuńskich mediów sytuacja po dwóch miesiącach obecności w klubie hiszpańskich inwestorów nie jest jednak dobra. Ci muszą się mierzyć z długami, które klub miał wcześniej i płacić nowe zobowiązania, ale proces dokapitalizowania klubu się przeciąga. Jego wynikiem są opóźnienia w wypłatach dla pracowników. Portal Sport.ro informował ostatnio, że część z nowego personelu administracyjnego klubu i kierownictwa drużyny, z powodu braku pensji zdecydowała się opuścić wynajmowane przez siebie mieszkania i domy i przeniosła się do bazy klubu w Safticy. Poddenerwowani sytuacja mają być też hiszpańscy gracze Dinama, których w wakacje pojawiło się w Bukareszcie sporo (m.in wypożyczony z Jagielloni Juan Camara).

- Tu zaległości finansowe są jeszcze z poprzednich lat. Nowy właściciel zobowiązał się do ich regulacji. Ten proces trwa. To nie są tylko zaległości wobec piłkarzy. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości ta sytuacja się unormuje i klub będzie stabilny - przyznawał w niedawnej rozmowie ze Sport.pl Janusz Gol, choć o szczegółach problemów nie chciał rozmawiać.

Tymczasem portal ProSport informował, że Hiszpanie "desperacko szukają kredytów w rumuńskich bankach", które jednak nie chcą im żadnego finansowania zapewnić. Do tego portal informował, że w wyniku braku zapłaty raty dawnego kredytu na 500 tys. euro, zastawioną bazę kluby w Safticy może przejąć komornik. Ostatecznie jednak półmilionowe zobowiązanie udało się odroczyć do 25 grudnia, więc klub zyskał nieco spokoju.

Rumuńskie media w zakupie klubu przez Hiszpanów upatrywały już nawet drugiego dna.

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,26431...RelRecImg3
docent
Liczba postów:7,986 Reputacja: 2,922
27-10-2020, 00:34 #7,042
Pytanie: warto było się chandryczyć z Cracovią i Filipiakiem?Futbol to jest prosta gra.
Wystarczy popatrzeć na Liverpool, Bayern, Real Madryt i starać się robić to samo.

Trapez
Liczba postów:2,412 Reputacja: 1,866
27-10-2020, 14:51 #7,043
Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie .Diabel
Liczba postów:6,580 Reputacja: 6,613
27-10-2020, 15:09 #7,044
zacieraja raczki zyczliwi inaczej Big Grin= sietniok na Madagaskar, won z Cracovii!! ===
To My

SaNtO
Liczba postów:18,068 Reputacja: 8,380
27-10-2020, 15:36 #7,045
idealnie siada pod narrację, że chciwy piłkarz chciał więcej a nie dostanie nic Big GrinDiabel
Liczba postów:6,580 Reputacja: 6,613
27-10-2020, 19:55 #7,046
trzeba jeszcze cos znalezc o tym jak Javi zebrze na ulicach Bombaju a Covilo robi na kasie w Spaarze w Zurychu, to nam sie chopaki posikaja z ekstazy= sietniok na Madagaskar, won z Cracovii!! ===
To My

MakuKSC
Liczba postów:3,593 Reputacja: 6,247
27-10-2020, 20:00 #7,047
(27-10-2020, 14:51)Trapez napisał(a):  Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie .
Sa jakies terminy? Pytam, bo chodzi o paru czlonkow zarzadu spolki, ktora obecnie ma prawa do herbu Cracovii.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2020, 20:00 przez MakuKSC."Cracovio ma, tyś dumą mego miasta...."
Activity.Sleep(Timeout.Infinite);

Bruno
Liczba postów:1,405 Reputacja: 1,421
27-10-2020, 23:36 #7,048
Janek ,spieprzaj z tej Rumunii bo to wałek jest po całości. Golasy z Luksemburga i Ameryki Południowej, reprezentowani przez słupów z Hiszpanii,nie mają 5 baniek ojro.żeby spłacić stare długi. ..Nic Ci to nie przypomina  ?  Dzieciaki w akademii podobno po 2 piłki na zajęciach mają. .Hanca,dobry chłopak, niech sobie naprawia ten swój świat,a Ty wracaj do domu...Musha rain dum a doo dum a da ..whiskey in the jar-oo !

stary kibol
Liczba postów:4,651 Reputacja: 1,941
5 godzin(y) temu #7,049
Saidi wznowił karierę! Powrócił do reprezentacji, huknął w niej bramę i znalazł nowy klub! Smile
https://dziennikpolski24.pl/saidi-ntibaz...2-15260904Cracovia zawsze Pany!


Skocz do: