Witaj! Logowanie Rejestracja
Elegia o...[chlopcu polskim]audax
Liczba postów:1,998 Reputacja: 669
01-08-2016, 17:19 #1
Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą,
haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią,
malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg,
wyszywali wiesielcami drzew płynące morze.
Wyuczyli cię, syneczku ziemi twej na pamięć,
gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami.
Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg,
przemierzyłeś po omacku najwstydliszwe z ludzkich dróg.
I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,
I poczułeś jak się jeży w dźwięku minut-zło,
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką,
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?

K.K. Baczynski

Dziś 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziwna sprawa ,ze o tym wydarzeniu na forum cisza...

Symbol Polsk Walczacej: http://prawy.pl/35015-symbol-polski-walczacej/"Dokładnie. Dla idei "Cracovia". Napewno nie dla samego meczu. Ta idea jest nie określona i nie nazwana. Tego sie nie da wytłumaczyc, ale łatwo sie da poznac kto czuje "Cracovie" tak samo jak Ty".

STC_Piotrek


sterby
Liczba postów:7,863 Reputacja: 8,869
01-08-2016, 17:54 #2
Wieczna chwała bohaterskim żołnierzom Powstania Warszawskiego.
Wieczny odpoczynek niewinnym ofiarom cywilnym w liczbie 150-180 tysięcy.
Hańba Niedźwiadkowi, Monterowi, Borowi i innym nieudolnym politykierom, którzy są odpowiedzialni za tą hekatombę.[Obrazek: gf-JzRg-qYWu-XW5A_janusz-filipiak-664x442-nocrop.jpg]
Człowieka jest łatwo oszukać.
O wiele trudniej przekonać go, że został oszukany.

the Painter
Liczba postów:942 Reputacja: 3,367
01-08-2016, 22:11 #3
Wehrmacht zdobył barykadę, żołdactwo świętuje.
Kopią naszych, potrącają, stawiają pod murem.
Zaraz przyjdzie twoja kolej Warszawski Bandyto.
Chciałeś walczyć,teraz zginiesz za Rzeczpospolitą.  Klęski na nich spadną, nieszczęścia liczne i nędza straszna. Pan wygubi ich plemię. Nikt karmy im nie poda, ani pragnienia nie ugasi. Jedynie ci, co do ich upadku się przyczynili i swoich się wyparli, żywota własne ratując, ci z naczelnikiem makowiec będą opijerdalać.
Akoplipsa wg. 1Pana 7:12

Khalid Pasiak
Liczba postów:14,167 Reputacja: 2,616
02-08-2016, 05:01 #4
Tym galeonem barykady
Planetę ognia opływamy
Nic nie widzący, niewidoczni -
Przejrzyste cienie dni.
W popiołu plusz się zapadamy,
W który zmieniły się pokłady,
Niebo się coraz wyżej złoci,
Okręt nabiera krwi.

Unoszą nas ceglane fale -
Piętnastoletnich kapitanów
W spełnienie marzeń o podróżach
W nietknięty stopą świat.
I byle prędzej, byle dalej,
Wczepieni w burty potrzaskane
Nim ciało całkiem się zanurzy
W ciszę bezdenną lat.

Map popalonych czarne ptaki
Krążą dokoła gniazd bocianich,
Z których nikt nie zawoła - ziemia!
By zerwać nas ze snu.
Inne dziś nas prowadzą znaki,
My już dla świata - niewidzialni -
I jeden tylko zbudzi hejnał
Żelazne kule głów.

Tubylec się perłami poci
Tam, gdzie zielona i głęboka
Rzeka wśród palm leniwie gada,
Że nadpływamy - my:
Niosący w darze huk i pocisk,
Śmierć niezawodną w mgnieniu oka
Z którego cała nam wypadła
Planeta - grudka krwi.
http://www.pajacyk.pl/ Wejdź, kliknij brzuszek pajacyka i pomóż  głodnym dzieciom +Ustaw jako stronę startową!!!

audax
Liczba postów:1,998 Reputacja: 669
02-08-2016, 19:52 #5
Marsz pamięciPowstania Warszawskiego: Smierć wrogom Ojczyzny

http://prawy.pl/35082-narodowa-droga-zyc...zawskiego/"Dokładnie. Dla idei "Cracovia". Napewno nie dla samego meczu. Ta idea jest nie określona i nie nazwana. Tego sie nie da wytłumaczyc, ale łatwo sie da poznac kto czuje "Cracovie" tak samo jak Ty".

STC_Piotrek

audax
Liczba postów:1,998 Reputacja: 669
01-08-2017, 11:30 #6
[video=youtube]http:/https://youtu.be/xZb3jJE8pYM[/video]"Dokładnie. Dla idei "Cracovia". Napewno nie dla samego meczu. Ta idea jest nie określona i nie nazwana. Tego sie nie da wytłumaczyc, ale łatwo sie da poznac kto czuje "Cracovie" tak samo jak Ty".

STC_Piotrek

audax
Liczba postów:1,998 Reputacja: 669
01-08-2017, 11:32 #7
https://youtu.be/xZb3jJE8pYM"Dokładnie. Dla idei "Cracovia". Napewno nie dla samego meczu. Ta idea jest nie określona i nie nazwana. Tego sie nie da wytłumaczyc, ale łatwo sie da poznac kto czuje "Cracovie" tak samo jak Ty".

STC_Piotrek

the Painter
Liczba postów:942 Reputacja: 3,367
01-08-2018, 10:33 #8
A nadzieją podniecony, woła do nas z górnych stron.
POWSTAŃ POLSKO! SKRUSZ KAJDANY!
DZIŚ TWÓJ TRYUMF ALBO ZGON.

Chwała bohaterom Warszawy!

ŚWIEŻO MALOWANE  Klęski na nich spadną, nieszczęścia liczne i nędza straszna. Pan wygubi ich plemię. Nikt karmy im nie poda, ani pragnienia nie ugasi. Jedynie ci, co do ich upadku się przyczynili i swoich się wyparli, żywota własne ratując, ci z naczelnikiem makowiec będą opijerdalać.
Akoplipsa wg. 1Pana 7:12

STARA HUTA 82
Liczba postów:324 Reputacja: 1,379
01-08-2018, 11:16 #9
Skopiowałem ale bardzo trafnie ktoś napisał: Gen. Władysław Anders był jedynym dowódcą Polskich Sił Zbrojnych, który miał odwagę otwarcie skrytykować dowództwo AK za decyzję o rozpoczęciu powstania warszawskiego. To ich błędy zadecydowały losie zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy ponieśli największe ofiary.Czołowi dowódcy Armii Krajowej przebywający wówczas w Warszawie: Tadeusz Bora-Komorowski, Leopold Okulicki i Antoni Chruściel najwyżsi oficerowie w Komendzie Głównej AK byli „dość kiepskimi wojskowymi. Ludzie ci mieli opinię miernych fachowców”. Mimo to wzięli na swoje barki decyzję o skazaniu Warszawy i jej mieszkańców na pewną zagładę. Jak wspominał Jan Nowak-Jeziorański, w przeddzień wybuchu powstania gen. Okulicki „nie odczuwał wahań ani rozterki – wynikało to z jego brawurowej natury żołnierza pędzącego do szturmu z zamkniętymi oczyma”. Winni zaniedbania byli także wszyscy dowódcy wojskowi AK w Polsce bo to na nich spoczywało zadanie precyzyjnego rozpoznania możliwości militarnych własnych i wroga. Z zadania tego się nie wywiązali.Skutek tego nieudanego powstania warszawskiego był taki ze : Śmierć poniosło ok. 200 tys. cywilów. Część zginęła na skutek bombardowań, część została rozstrzelana podczas licznych egzekucji. Inni zmarli z głodu, wycieńczenia, chorób, braku lekarstw. Z tych, którzy przeżyli, około pół miliona rozpoczęło wielotygodniową tułaczkę po całym kraju a ok. 100 tys. zostało wywiezionych do obozów pracy w Niemczech. Straty materialne są prawie niemożliwe do oszacowania. W rozpoczętej po stłumieniu powstania akcji niszczenia Warszawy zniknęło ok. 90% wszystkich stołecznych zabytków. Zagładzie uległy tysiące woluminów, obrazów i innych dzieł sztuki – skarbów kultury narodowej. Zawiedli przywódcy Armii Krajowej, bo ideologiczny zapał przesłonił im oczy. Zawiódł wódz naczelny, bo nie zabronił rozpoczęcia powstania. Zawiedli emigracyjni politycy, bo pochłonięci walkami wewnętrznymi zapomnieli o narodzie, który reprezentowali.
Powstanie warszawskie zakończyło się całkowitą klęską. Żaden z zakładanych celów nie został osiągnięty. Pod gruzami zbombardowanych domów, na ulicach i w kanałach zginęła znaczna część polskiej elity. Sama Warszawa zamieniła się w gruzowisko. Winnych tej tragedii nigdy nie osądzono. Ale jaki sąd będzie miał odwagę nazwać głupotę głupotą, a nie bohaterstwem? Dziś świętuje się powstanie warszawskie poprzez poprawność polityczną nikt z dzisiejszych polityków czy to lewa czy z prawa nie ma odwagi powiedzieć prawdy ludziom ze powstanie warszawskie było błędem ówczesnych elit politycznych.
Od siebie dodam, że na 100 powstańców tylko 4 miało broń, pułkownik „Monter” polecił, aby żołnierzy AK dla których zabrakło broni palnej uzbrajać w siekiery, kilofy, łomy, a następnie przydzielać do grup szturmowych jako siły pomocnicze[26]. Dowodzącemu obwodem żoliborskim pułkownikowi „Żywicielowi” dowódca okręgu oświadczył: „musicie sobie zdobyć broń, idąc nawet z kijami i pałkami, a ci którzy są niezdolni do tego, pójdą pod sąd”. Podobne stanowisko prezentował Delegat Rządu na Kraj, Jan Stanisław Jankowski. Gdy na kilka dni przed wybuchem powstania członek konspiracyjnej Rady Jedności Narodowej, Jerzy Braun, zapytał go „co będzie, skoro nasze oddziały nie mają broni?”, Delegat odparł: „to sobie zdobędą”
Sory ale jeśli ktoś wysyła ludzi na pewną śmierć, nieuzbrojonym, często dzieciom rozkazuje iść na wyszkolonych, uzbrojonych po zęby hitlerowców, popełnia zbrodnie przeciwko własnym żołnierzom. Jeżeli 100 naszych żołnierzy uzbraja się w 4 SZTUKI BRONI i każe im atakować 100 uzbrojonych żołnierzy wroga licząc na cud to jest się głupcem, szkodliwym, niebezpiecznym głupcem!
O ile decyzyjne osoby z podziemia, pod londyńskim dowództwem na uchodźstwie miały do wyboru ucieczkę, walkę z hitlerowcami lub stalinowskie łagry, o tyle 200000 cywili nie zapytano czy chcą umierać, nieraz w nieludzkich warunkach... Nie sposób też zapytać ich co sądzą o tym zrywie... Czy cieszą się, że ich wymordowano,nie osiągając żadnego celu...
Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018, 14:42 przez STARA HUTA 82."Jeśli nie stać was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy".

the Painter
Liczba postów:942 Reputacja: 3,367
01-08-2018, 11:58 #10
Podczas I ww. to była jatka. Uzbrojeni w kbksy żołnierze, szli na polach Flandrii, karną tyralierą w krzyżowy ogień karabinów maszynowych. Nie wielu miało szansę przeżyć i wielu odmawiało takich samobójczych misji. Byli rozstrzeliwani. Tak samo pod Gallipoli i później. Na plażach Normandii i pod Monte Cassino. To była wojna. Jednak na Zachodzie, jakoś nie słychać tylu głosów krytyki. Nikt nie domaga się sądów dla tych co wydawali wtedy rozkazy. Owszem po cichu rehabilituje się skazanych za dezercję i w nabożnym skupieniu czci się pamięć ofiar.
Myślę, że Kolumbom nie robiło specjalnie różnicy czy zgniją w warszawskim kanale, czy w sowieckim łagrze w poniżaniu przez lata, czy w płytkim grobie na jakiejś łączce.
Jeśli ktoś pisze, że młodzi powstańcy uwierzyli w puste obietnice dowódców i polityków, że powstanie ma szansę powodzenia, a zaraz potem dodaje, że była to elita intelektualna, przyszłość narodu, to chyba sam jest kompletnym debilem.

ŚWIEŻO MALOWANE  Klęski na nich spadną, nieszczęścia liczne i nędza straszna. Pan wygubi ich plemię. Nikt karmy im nie poda, ani pragnienia nie ugasi. Jedynie ci, co do ich upadku się przyczynili i swoich się wyparli, żywota własne ratując, ci z naczelnikiem makowiec będą opijerdalać.
Akoplipsa wg. 1Pana 7:12

sterby
Liczba postów:7,863 Reputacja: 8,869
01-08-2018, 14:07 #11
O, polska tragedio plew
które ziarnami łudzą
Jak łatwo powiedzieć „krew”
Gdy chodzi o cudzą,
jak łatwo przywołać „śmierć”
gdy chodzi o życie
owych mężczyzn ostatnich
owych kobiet ostatnich
którym dano słowo bez pokrycia


Marian Hemar[Obrazek: gf-JzRg-qYWu-XW5A_janusz-filipiak-664x442-nocrop.jpg]
Człowieka jest łatwo oszukać.
O wiele trudniej przekonać go, że został oszukany.

Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:703 Reputacja: 339
01-08-2018, 14:18 #12
Szykują się jeszcze gorsze rzeczy. Nie mówię tego ani ironicznie (bo cynikiem nie jestem, tylko Lewicową Świnią, przygłupem i jajcarzem), ani po to by was straszyć. Po prostu tak jest. Ten świat stoi na krawędzi. Mamy wiosnę 1939 roq.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018, 14:19 przez Geopijatyk-Fan Oderki.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.

sterby
Liczba postów:7,863 Reputacja: 8,869
02-08-2018, 07:59 #13
A tu komentarz do PW z listopada 44 roku, żadne tam post factum.

http://narodowcy.net/oswiadczenie-mlodzi...zawskiego/[Obrazek: gf-JzRg-qYWu-XW5A_janusz-filipiak-664x442-nocrop.jpg]
Człowieka jest łatwo oszukać.
O wiele trudniej przekonać go, że został oszukany.

zerox1906
Liczba postów:414 Reputacja: 499
02-08-2018, 12:17 #14
(01-08-2016, 17:19)audax napisał(a):  Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą,
haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią,
malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg,
wyszywali wiesielcami drzew płynące morze.
Wyuczyli cię, syneczku ziemi twej na pamięć,
gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami.
Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg,
przemierzyłeś po omacku najwstydliszwe z ludzkich dróg.
I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,
I poczułeś jak się jeży w dźwięku minut-zło,
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką,
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?


K.K. Baczynski

Dziś 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziwna sprawa ,ze o tym wydarzeniu na forum cisza...

Symbol Polsk Walczacej: http://prawy.pl/35015-symbol-polski-walczacej/

Dodam, że sam autor wiersza zginął 4 sierpnia 1944 roku, w pałacu Blanka trafiony najprawdopodobniej przez snajpera. Miał 23 lata...

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2018, 12:18 przez zerox1906.sterby
Liczba postów:7,863 Reputacja: 8,869
02-08-2018, 21:46 #15
Prawdziwi patrioci się zdenerwują

http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/a...leski.html[Obrazek: gf-JzRg-qYWu-XW5A_janusz-filipiak-664x442-nocrop.jpg]
Człowieka jest łatwo oszukać.
O wiele trudniej przekonać go, że został oszukany.

the Painter
Liczba postów:942 Reputacja: 3,367
02-08-2018, 22:45 #16
Pana Kolumba wyprzedziła moja nauczycielka. 30 lat temu wykładała mi, że większość polskich powstań skończyło się masowym samobójstwem, spektakularnym. Bo były źle przygotowane i nie miały szans, a uczestnicy przeważnie ginęli bohatersko i na ludność spadały represje. Różna była tylko skala zabitych i zesłanych.
Ciekawe czy Żydzi rozstrzelaliby przywódców swojego powstania, gdyby jakiś przeżył (oprócz tego konfidenta Edelmana)?

ŚWIEŻO MALOWANE
Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2018, 22:47 przez the Painter.  Klęski na nich spadną, nieszczęścia liczne i nędza straszna. Pan wygubi ich plemię. Nikt karmy im nie poda, ani pragnienia nie ugasi. Jedynie ci, co do ich upadku się przyczynili i swoich się wyparli, żywota własne ratując, ci z naczelnikiem makowiec będą opijerdalać.
Akoplipsa wg. 1Pana 7:12

Merol
Liczba postów:1,533 Reputacja: 776
02-08-2018, 23:28 #17
(01-08-2018, 14:18)Geopijatyk-Fan Oderki napisał(a):  Szykują się jeszcze gorsze rzeczy. Nie mówię tego ani ironicznie (bo cynikiem nie jestem, tylko Lewicową Świnią, przygłupem i jajcarzem), ani po to by was straszyć. Po prostu tak jest. Ten świat stoi na krawędzi. Mamy wiosnę 1939 roq.

Tym „jajcarzem” sobie nie pochlebiaj z reszta wszyscy się zgadzamy.sterby
Liczba postów:7,863 Reputacja: 8,869
03-08-2018, 07:43 #18
Wczoraj w Krakowie na Rynku, taki cytacik.
- Najgorsze powstanie w dziejach Polski?
- Powstanie Gazety Wyborczej![Obrazek: gf-JzRg-qYWu-XW5A_janusz-filipiak-664x442-nocrop.jpg]
Człowieka jest łatwo oszukać.
O wiele trudniej przekonać go, że został oszukany.


Skocz do: