Witaj! Logowanie Rejestracja
Janusz Filipiak: Żona chce finału Ligi MistrzówMentny
Liczba postów:3,307 Reputacja: 368
02-06-2011, 11:07 #61
No i z radosnego, wakacyjnego tematu o marzeniach pani Profesorowej, sprowadzono temat do realiów codzienności w naszym klubie...
Nie mam raczej wątpliwości, że to o czym napisał knur i nie tylko to jest prawda. Właściwie to powinno być w temacie o wnioskach do Prezesa. Natomiast nie bądźmy tacy zgorzkniali jakby nastąpił wielki kataklizm. Mimo wszystko powodów do patrzenia w przyszłość z optymizmem jest znacznie więcej od powodów do pesymizmu. Każdego roku mamy jakieś powody do wielkiej radości. Przez te lata ostatnie to były awanse, medale i mistrzostwa hokeistów, lodowisko, stadion, baza treningowa. Nie można powiedzieć, że Cracovia się cofa, czy stoi w miejscu. Pasy ewidentnie posuwają się do przodu. Jestem przekonany, że na sukces sportowy piłkarzy też wreszcie przyjdzie czas. Gra w ekstraklasie zresztą sama w sobie jest sukcesem. Sensowna krytyka i mądre wnioski są bardzo potrzebne. Należy o tym pisać, proponować itp. Nie należy jednak ciągle i na wszystko narzekać i psioczyć jak to z wszystkim jest źle. Do meczu z Jagą piłkarze i kibice podeszli bardzo zaangażowani i z wiarą, że się uda. No i się udało.Otwieram oczy i widzę pasy dookoła - pasy na górze, pasy na dole, pasy na prawo, pasy na lewo, pasy na końcu, pasy na początku - dzięki ci Boże, to znaczy że ze mną wszystko w porządku.


Khalid Pasiak
Liczba postów:15,568 Reputacja: 5,769
02-06-2011, 11:46 #62
ano właśnie Mentny...
ano właśnie...

Jak niemal zawsze zgadzam się z Twoimi - na wysokim poziomie pisanymi - tekstami.
http://www.pajacyk.pl/ Wejdź, kliknij brzuszek pajacyka i pomóż  głodnym dzieciom +Ustaw jako stronę startową!!!

zubereg Moderator
Liczba postów:9,069 Reputacja: 4,401
02-06-2011, 13:24 #63
Mentny
Gra w ekstraklasie przy takich obiektach, budżecie i frekwencji to żaden sukces-to minimum. Zauważ że my nie rywalizujemy w lidze z zespołami o podobnych parametrach tylko z tymi najsłabszymi jak Odra W., Polonia B. A powinniśmy być przynajmniej tam gdzie Śląsk, Lechia...
Ja nie liczę tylko WYMAGAM byśmy zaczęli grać na poziomie na którym winniśmy być zawsze.....[Obrazek: zuber.jpg]

docent
Liczba postów:8,404 Reputacja: 3,388
02-06-2011, 13:27 #64
Zawsze, czyli od kiedy?leszeczek
Liczba postów:15,585 Reputacja: 12,984
02-06-2011, 14:05 #65
zubereg Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mentny
> Gra w ekstraklasie przy takich obiektach,
> budżecie i frekwencji to żaden sukces-to
> minimum. Zauważ że my nie rywalizujemy w lidze z
> zespołami o podobnych parametrach tylko z tymi
> najsłabszymi jak Odra W., Polonia B. A
> powinniśmy być przynajmniej tam gdzie Śląsk,
> Lechia...
> Ja nie liczę tylko WYMAGAM byśmy zaczęli grać
> na poziomie na którym winniśmy być zawsze.....

Nie wypaczaj rzeczywistości pod swoją tezę. Rywalizowaliśmy też z Arką, a to dokładnie ten poziom co my.

Co nie zmienia faktu, że przez złe zarządzanie klubem pieniądze Filipiaka, na jego własne życzenie, wywalane są w błotoOd pewnego czasu pojawiam się rzadko i nie reaguję na zaczepki. Ot taka zmiana.

Mentny
Liczba postów:3,307 Reputacja: 368
02-06-2011, 14:24 #66
W każdym razie jeżeli rywalizujemy (a raczej rywalizowaliśmy) z Odrą W. i Polonią B. to z dobrym skutkiem. Gdyby budżet, stadion i kibice załatwiały sprawę to nie byłoby sensu grać, tylko zrobić przed sezonem zestawienie i rozdać miejsca. Śląsk, Lechia miały bardzo udany sezon, a my raczej nie. Arka pewnie ma podobny budżet i stadion i skończyło się dużo gorzej. Lech o wiele większy stadion, budżet, ilość kibiców na meczach i skończyło się jak na nich wielką klapą. Tak to w sporcie bywa. Ostatnie sezony nie były szczytem marzeń dla nas, ale nie rozpaczajmy znowu. Skończyło się tułanie po stadionach, jest drużyna która rodzi spore nadzieje przy niewielkich w sumie wzmocnieniach, są kibice, jest obiecujący trener. Niektórzy natomiast usilnie twierdzą, że nic tylko siąść i płakać.
Wymagać można natomiast zaangażowania i walki z całych sił. Tego od piłkarzy WYMAGAM. Na zwycięstwa, sukcesy, puchary natomiast bardzo liczę, że się uda.
Gdyby tak miejsca przyznawano za pesymizm, psioczenie, marudzenie, narzekanie itp. to ciekawe jakie miejsce by nam przypadło? O utrzymanie byłbym spokojny, a i na puchary możnaby patrzeć z optymizmem. Może w tym przypadku pesymizmem, sam nie wiem. W każdym grazie gdyby oceniać nas po pesymiźmie, to byłbym optymistą... WinkOtwieram oczy i widzę pasy dookoła - pasy na górze, pasy na dole, pasy na prawo, pasy na lewo, pasy na końcu, pasy na początku - dzięki ci Boże, to znaczy że ze mną wszystko w porządku.

rotor
Liczba postów:63 Reputacja: 61
02-06-2011, 14:26 #67
A ja nie wymagam!! Jaki ja mam na to wpływ? Nie mam na tyle kasy aby prowadzić ten klub. Nie mam ani takich umiejętnosci ani wieku aby samemu zdobywać bramki. Ja bardzo bym chciał, ja marzę, że kiedys nastąpi ta chwila gdy Pasy zdobędą Mistrza Polski - będzie to pierwszy Mistrz za mojego życia. Mogę tylko tyle i aż tyle. Chcę mieć tylko takie problemy a nie to, że Cracovia przestanie istnieć. Tego bałem się kiedys potwornie. Teraz mogę chodzić na przepiękny stadion i bać się tylko o wynik sportowy.EWIA
Liczba postów:302 Reputacja: 45
02-06-2011, 15:12 #68
Rotor - tak właśnie, marzę że Cracovia będzie mistrzem!
Mamy piękny stadion, mamy stabilną sytuację finansową - i to jest wielki sukces Pasów. Wreszcie możemy mieć nadzieję, że wygramy ligę - a nie żyć tylko wspomnieniami dawnej chwały. Kolejny sezon będziemy grali z najlepszymi drużynami w Polsce i bardzo bym chciał, żeby nas szanowały nie ze względu na piękną historię, ale ze względu na poziom gry naszego zespołu.zubereg Moderator
Liczba postów:9,069 Reputacja: 4,401
02-06-2011, 15:55 #69
docent
Zawsze, czyli od powrotu do EX.
leszeczek
Porównaj choćby budżet Arki do nas....
Mógłbym jeszcze Piasta dorzucić.....

Wymieniłem oczywiście najbiedniejszych specjalnie bo uważam iz przegięciem jest pisanie że sukces to gra w EX. To ma być dla nas niezbędne minimum. Sukces to puchary. Także piłkarzy i trenera mozna pochwalić za utrzymanie bo po tym jak zwolnił Janusz Oresta znaleźliśmy sie w d.pie. I tylko on jest winny iż w tym sezonie osiągnelismy nic, zero-niezbędne minimum.[Obrazek: zuber.jpg]

tytus, romek. i a'tomek
Liczba postów:983 Reputacja: 0
02-06-2011, 16:44 #70
W Polsce pierwsza sygnał do natarcia dała warszawska Legia. Dziś jest Michał Żyro i Rafał Wolski, ściągani do zespołu "za młodu" i kształtowani.
Wkróce pewnie przyjdą nowi. Podobno są. Zobaczymy gdzie będzie Legia za 15 lat, ale już dziś można przyjąć, że wyprzedza większość Polski.
Nie znaczy to jednak, że dla reszty jest za późno. Straty można niwelować zatrudniając fachowców lepszych, bardziej pomysłowych.
Sprawa jest otwarta. trzeba zrobić poważny casting trenerów, znaleźć najlepszego i zacząć robotę. Tak po prostu.
Koszta są minimalne. Na pewno mniejsze niż ściąganie zawodników nie wiadomo skąd.

wzięte z
http://testwawrzyna.wordpress.com/2011/0...nski-slad/
(podkreślenia moje)

oby się okazało że Cracovii tak mocno Legia nie wyprzedza,
że mamy lepszych, bardziej pomysłowych fachowców,
że ...
że ...
że ...

...
że nie będziemy w kółko i wyłącznie żyć tym jak nas uratowano w 2001
że się weźmiemy (jako Klub) w garść i zaczniemy metodycznie, stale doganiać światian thorpe
Liczba postów:11,396 Reputacja: 13,668
02-06-2011, 20:33 #71
facet siedzi na kanapie, ogląda LM i sprzedaje na luzie dziennikarzowi ze smiechem jakiś tekst. Ja rozumiem zapotrzebowanie pismaka SE na takie "landrynki" ale dziwię się, ze tu na forum takie aj waj. Trochę Pany dystansu do życia. Raz facet przyszedł w czapce z gwiazdą na Wielicką - byłem, widziałem i wszyscy się wtedy na trybunach z żartu śmialiśmy. Teraz się to wyciąga jako coś złego. Facet zarabia miliony, ma swój luz, czasem coś chlapnie w słowach i trunkach i jest ok. Kuźwa, naprawdę byście chcieli gościa ę czy ą , sztywniaka ?
Krytykować go za pewne decyzje jako prezesa klubu trzeba, ale robienie ze słów puszczonych z "kanapy" w sezonie ogórkowym afery, to są jakieś jaja.
Dodatkowo słów puszczonych do żony.....
Ja podobnych tekstów z przymrużeniem oka, mojej ślubnej puszczam co niemiara. Gdyby moja miała w to wszystko wierzyć, to by sfiksowała przez te dwadzieścia pare lat małżeństwa.
Tylko że moich słów zaden pismak w sezonie ogórkowym nie wydrukuje - to już prawo dla osób publicznych Smile
Luzu życzę wiecej Pasiaki, bo życie na poważnie nie dostarcza zbyt dużo słodkości.....JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

izbik
Liczba postów:5,991 Reputacja: 62
02-06-2011, 21:34 #72
Dokladnie Ian - choc ja juz sie pogubilem : chodzi o luzny wywiad czy o ostra krytyke tych Forumowiczow ktorzy wypunktowali slowa Profesora ?Khalid Pasiak
Liczba postów:15,568 Reputacja: 5,769
02-06-2011, 21:52 #73
izbiku - ianowi chodzi o to ,że TRiA sp...olił całą zabawe i dobry poutrzymaniowy humor Wink Big Grin
http://www.pajacyk.pl/ Wejdź, kliknij brzuszek pajacyka i pomóż  głodnym dzieciom +Ustaw jako stronę startową!!!

knur
Liczba postów:6,096 Reputacja: 181
02-06-2011, 22:26 #74
jakby w MKS wszystko chodziło jak w zegarku, to bym się nie czepiał. ale chwilę po kolejnym dziadowskim sezonie takie teksty mogą kibica wnerwić. co tam sobie żonie mówi, to ich sprawa, ale lecieć z tym do prasy, to przesada.

naprawdę, zamiast luźnego prezesa wolałbym sztywniaka ę ą, co siedzi w klubie po 16 godz na dobę 7 dni w tygodniu, nie bierze urlopu, i (za godziwą pensję) wypruwa sobie żyły dla klubu, żeby wszystko hulało jak należy. a takie żarty i bon moty w wykonaniu właściciela - z przyjemnością. szczególnie, jeśli będą za tym szły wyniki.raz dwa, raz dwa trzy, pięć sześć siedem, osiem!
[Obrazek: new_wallbash.gif]

Aston1906
Liczba postów:12,204 Reputacja: 2,938
02-06-2011, 22:39 #75
Myślę, że Knur tą wypowiedzią po prostu pozamiatał.

Zwolennicy "luzu" znaleźli się w tym momencie na deskach.ian thorpe
Liczba postów:11,396 Reputacja: 13,668
02-06-2011, 23:00 #76
teraz na "KIno Polska" jest kapitalny film Filip z Konopi - polecam SmileJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

Khalid Pasiak
Liczba postów:15,568 Reputacja: 5,769
02-06-2011, 23:19 #77
knur Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jakby w MKS wszystko chodziło jak w zegarku, to
> bym się nie czepiał. ale chwilę po kolejnym
> dziadowskim sezonie takie teksty mogą kibica
> wnerwić. co tam sobie żonie mówi, to ich
> sprawa, ale lecieć z tym do prasy, to przesada.
>
> naprawdę, zamiast luźnego prezesa wolałbym
> sztywniaka ę ą, co siedzi w klubie po 16 godz na
> dobę 7 dni w tygodniu, nie bierze urlopu, i (za
> godziwą pensję) wypruwa sobie żyły dla klubu,
> żeby wszystko hulało jak należy. a takie żarty
> i bon moty w wykonaniu właściciela - z
> przyjemnością. szczególnie, jeśli będą za
> tym szły wyniki.

Zapomniałeś o możliwościach finansowych. Co CI po Prezesie ,którego na lige nie stać?
Przecie Polonia B. Bartyły i fajnie była zorganizowana i drużyna była dobra , waleczna i skauting
funkcjonował o 2-e klasy lepiej niz u nas...ale prezes nawet i na 1-ą ligę nie wyrabiałby z finansowaniem
co tu mówić o extraklasie.
http://www.pajacyk.pl/ Wejdź, kliknij brzuszek pajacyka i pomóż  głodnym dzieciom +Ustaw jako stronę startową!!!

CRACOVIA NON STOP
Liczba postów:166 Reputacja: 6
02-06-2011, 23:37 #78
Sukces,na którym nam tak wszyskim zależy,ma wiele "ojców"!moja wizja jest taka sama co mówi Tr.Szatałow,że w tym klubie trzeba zmienić myślenie wszystkich co pracują dla tego klubu!Czyli takConfusedprzątaczka ma mieć serce w PASY,gość który czyści buty piłkarzom SERCE W PASY,kierowca autobusu SERCE W PASY,itd,itd oczywiście przy tym idzie normalny zarobek,normalna płaca,ale z miłości!JEST TO MOŻLIWE TYLKO CHCIEĆ PANIE PROFESORZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


PS.Mamy tak piękny stadion,tylko czemu niema osoby zatrudnionej która przez 10 godzin dziennie,będzie oprowadzać turystów po stadionie?!sam tego doświadczyłem,gdzie chciałem pokazać znajomym spoza Polski to cudo.CO usłyszałem?zapraszamy w dzień otwarty.kiedy? już tego nie byli mi w stanie powiedzieć!to są detale........black cat
Liczba postów:1,893 Reputacja: 0
03-06-2011, 01:19 #79
Khalid Napisał(a):


> Przecie Polonia B. Bartyły i fajnie była
> zorganizowana i drużyna była dobra , waleczna i
> skauting
> funkcjonował o 2-e klasy lepiej niz u nas...ale
> prezes nawet i na 1-ą ligę nie wyrabiałby z
> finansowaniem
> co tu mówić o extraklasie.


e tam Bartyła.
mieli przecież Pieniążka, który taką zajebi.st.ą prezentację drużyny w supermarkecie wymyślił.
nie jeden z forowiczów zazdrościł Polonii takiego dyrektora.
brać go, może zrobi coś ciekawego w Biedronce Big GrinAston1906
Liczba postów:12,204 Reputacja: 2,938
03-06-2011, 02:37 #80
Wyśmiewanie się z pracowników klubu, który jest bankrutem, ale mimo to cały czas osiągał wyniki ponad stan przypomina sytuację, w której wyśmiewamy kierowcę Syreny, sami kierując Porsche. Oczywiście wyśmiewamy, że po trzech sezonach przegranych wyścigów z tą Syreną wreszcie udało nam się ją wyprzedzić o zderzak.
Skocz do: