Witaj! Logowanie Rejestracja
Kącik filmowy - czyli ostatnio oglądałem ( POLECAM/NIE POLECAM)ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
20-10-2018, 20:55 #3,341
KLER - gdybym miał ocenić i porównać np. do skandalizującej "Drogówki", to film w pewnym momencie mnie po prostu nudził przewlekłą "akcją".
Teraz o treści.
Czy pedofilia występuje wśród księży ? Na pewno wśród tych osób może się taka osoba trafić. Jak pokazały badania, najwięcej pedofilów jest jednak wśród murarzy, a to nie znaczy że wszyscy murarze do pedofile. Tak samo jak może trafić się pedofil wśród nauczycieli, opiekun chóru "Słowików", może wśród ludzi blisko polityków ( pewien pan od pijaru ) , lekarzy, dziennikarzy jeżdżących na dzieci do afrykańskich krajów, biznesmenów (kiedyś był na ten temat mocny film dokumentalny) itd.
Czy układy - w filmie poruszony temat układanych przetargów - jest czymś dziwnym ? Nie, w Polsce trzeba powiedzieć sobie jasno, większość przetargów jest układanych, a wynika to często z faktu, że na etapie przygotowywania ofert, klient z dostawcą układają sobie elementy dostawy, tak by było jak najlepiej.
Czy pieniądz, a raczej jego siła jest czymś niezwykłym, potrzebnym do wielu rzeczy. Nie, mnie nie dziwi. Czy zachłanny Gajos w roli biskupa jest postacią niebywałą ? Nie, nie jest, by wspomnieć o nazwisku Petz czy Wielgus. Niestety, trafią się różne postacie, tak jak trafiają się w każdym zawodzie ludzie zachłanni. Homoseksualizm wśród kleryków również występuje, ale to chyba powinno środowiska lewicowe rajcować, że są tacy "postępowi" Wink Oczywiście, tutaj żart. Mówiąc poważnie, homoseksualizm również występuje w każdym zawodzie, a już np. wśród artystów jest dość częsty. Wielki wokalista Queen, był biseksualny do końca.

Nie wiem czym miał mnie ten film zaskoczyć. Oczywiście, jest mocno propagandowy, wręcz antyklerykalny. Akurat mnie to nie dziwi, bo sam Smarzewski w wywiadzie dla GW jasno określił swój światopogląd antykościelny, więc taki obraz powstał, przy udziale aktorów którzy również jasno swój antyklerykalizm prezentują.
Film, który miał i mógł być być pewnym zwróceniem uwagi na słabości "przewodników" w Kościele, swoją mocną propagandą może wręcz odwrócić ten temat w drugą stronę. Jeżeli ktoś jest mocno antyklerykalny, to ten obraz jak gdyby utwierdzi go w przekonaniu co do słuszności swojej drogi, uspokoi sumienie. Natomiast np. MNIE, ten obraz niczym z gazety brukowca niczego wartościowego nie dał. Jeszcze ta wrzuta o "narodowcach", "kibolach" czy Mszy za Ojczyznę w latach Solidarności, dopełniły nędzy przekazu. Ja chodziłem do Kościoła w Stanie Wojennym, chodziłem w Nowej Hucie na Msze za Ojczyznę, naprawdę Smarzewski mógł sobie darować przyklejenie pieśni o Ojczyźnie z pedofilia kapłana. To razi i odrzuca od obrazu od reżysera, który w wywiadach jasno stwierdził że "Kościół pierze dzieciom mózgi" oraz że "jestem niewierzącym".JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.


the Painter
Liczba postów:1,143 Reputacja: 5,920
21-10-2018, 12:07 #3,342
Ian, naprawdę wierzysz w to, że murarze po budowach ruchają dzieciaki, a gdy się zrobi hałas, majster przenosi ich na inną budowę? Wierzysz w to, czy tylko na potrzeby forum takie pierdoły wypisujesz?

ŚWIEŻO MALOWANEKapitan zgodził się z niechęcią. Po prostu nie lubi gwałtów i grabieży, choć stanowią one część naszego rzemiosła.

KCK Księgi Północy

ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
21-10-2018, 13:27 #3,343
ja nie opieram tego na wierze, tylko na statystykach, dodatkowo opublikowanych w antyklerykalnym portalu...proponuję od tego zacząć.

https://natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-p...czycielamiJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

Diabel
Liczba postów:7,741 Reputacja: 9,693
21-10-2018, 14:12 #3,344
ale to jest rzniecie glupa, czyli ci murarze hop siup na inne budowy daja pod egida murarza centralnego w stolicy murarzy?= sietniok na Madagaskar===
#FilipiakDosc

the Painter
Liczba postów:1,143 Reputacja: 5,920
21-10-2018, 17:40 #3,345
Nie wchodzę na tego linka, bo mi szkoda internetu. Napisz mi tylko Ian na jakiej podstawie, można stwierdzić, że ilość pedofili wśród murarzy jest większa niż wśród księży. Tylko proszę Cię nie pisz mi, że na podstawie anonimowej ankiety, albo na podstawie danych sądów i ilości wyroków skazujących. Tego typu kpiny nie pasują do tego b. poważnego tematu.

ŚWIEŻO MALOWANEKapitan zgodził się z niechęcią. Po prostu nie lubi gwałtów i grabieży, choć stanowią one część naszego rzemiosła.

KCK Księgi Północy

Miszczu2007
Liczba postów:7,871 Reputacja: 4,115
21-10-2018, 17:54 #3,346
Aż sprawdziłem co tam o tym piszą:

Cytat:Najczęściej to osoby bez żadnego wyuczonego zawodu. Głównie murarze, ślusarze i rolnicy.

Brzmi zupełnie inaczej niż stwierdzenie, że najczęściej murarze są pedofilami. Tu nie chodzi przecież o zawód, tylko brak wykształcenia. Zresztą większość patologii jest pozytywnie skorelowana akurat z tym czynnikiem, więc coś jest na rzeczy. To przyczyna albo skutek. Jako organizacja to kościół ma najwięcej pedofili, a celibat jest nienaturalny dla zdrowego człowieka, więc zdrowi księża albo mają rodziny, albo chodzą na dziwki, a to hipokryzja sprzeczna z tym czego nauczają. Celibat powstał tylko dlatego żeby księża nie trwonili majątku na rodziny, ale przez to wielu księży czuje "powołanie" kiedy orientują się, że podniecają ich małe dzieci.

Poza tym ian, umknął Ci fakt, że te dane dotyczą skazanych pedofilów, a wielu księżom uchodzi to na sucho i nieraz parafia broni księdza pedofila, albo dziecko boi się przyznać w obawie, że inni mu nie uwierzą, bo ksiądz jest zazwyczaj szanowany w rodzinach i przyjmowany do domu jako gość honorowy. Skazują budowlańców i rolników, bo ci nie potrafią się maskować ani manipulować dziećmi.ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
21-10-2018, 18:16 #3,347
DOTKNIJ NIEBA - zamiast podniecać się Klerem, lepiej wybrać się na ten film. Film na autentycznych wydarzeniach, pokazuje przemoc ojca wobec syna, pacyfikowanie jego marzeń dla swojego ego i swoich oczekiwań.
Pokazuje na końcu, jak może dojść do sytuacji przebaczenia ojcu i sobie. Na pewno jeden z najbardziej wartościowych obrazów, jakie ostatnio oglądałem. Jak ktoś miał trudną sytuację w domu, to ten film powinien być jako obowiązkowa pozycja do oglądnięcia.
Piosenka którą nagrał rzeczywisty bohater, podbiła listę przebojów i pomogła wielu młodym ludziom spełnić marzenia

https://www.youtube.com/watch?v=ZNDEyxEM...pE&index=2JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

the Painter
Liczba postów:1,143 Reputacja: 5,920
21-10-2018, 19:36 #3,348
Koorwa. Najwięcej pedofilii jest w zawodach, gdzie istnieje bezpośrednia styczność z dziećmi. Jakie możliwości ma ślusarz? Przychodzi naprawiać zamki jak rodziców nie ma w domu!? Także wśród zarobasów, gwiazd muzyki, którzy w seksie próbowali już wszystkiego, dla nich zostały już tylko wyjazdy do kambodżańskich wiosek, gdzie całe rodziny żyją z sutenerstwa dziećmi.
To, że wśród złapanych pedofili, największy odsetek stanowią pedofile słabo wykształceni, świadczy tylko o tym, że takiego pedofila najłatwiej złapać. Niski iloraz inteligencji nie ma chyba tutaj nic do rzeczy. Jeśli już, to przeciwnie. Prości ludzie mają proste potrzeby. Także seksune.

ŚWIEŻO MALOWANEKapitan zgodził się z niechęcią. Po prostu nie lubi gwałtów i grabieży, choć stanowią one część naszego rzemiosła.

KCK Księgi Północy

ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
21-10-2018, 20:18 #3,349
zapominasz, że niestety pedofilami są też OJCOWIE własnych dzieci, a spraw tego typu, jest niestety mnóstwo. Dramaty w rodzimych mieszkaniach. Kończę dyskusję, bo jest to watek filmowy. Oceniłem film, i nie chcę prowadzić dyskusji, która będzie dzielić jak polityka.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

pocahontas
Liczba postów:1 Reputacja: 20
22-10-2018, 22:59 #3,350
Zimna Wojna...jak dla mnie kiepska historia miłosna...obroniła się pięknymi zdjęciami i muzyką...Ty masz mnie za głupią dzikuskę...
i mądry jesteś tak
,że słów podziwu brak...

maczcz
Liczba postów:232 Reputacja: 466
23-10-2018, 18:16 #3,351
Venom 5/10 zmarnowany potencjal, na plus właściwie tylko wygląd postaci i poczucie humoru w filmie. Na minus fabuła, oderwanie go od Spidermana, umiejętności stwora, nie mówiąc juz o końcowej bitwie totalne dno. Szkoda po deadpoolu myślałem ze MARVEL podtrzyma poziom jednak to był jednorazowy przebłysk"Hasłem naszym jest Cracovii chwała!"
narkomani są genialnymi muzykami.

Miszczu2007
Liczba postów:7,871 Reputacja: 4,115
23-10-2018, 18:47 #3,352
(21-10-2018, 19:36)the Painter napisał(a):  Niski iloraz inteligencji nie ma chyba tutaj nic do rzeczy. Jeśli już, to przeciwnie. Prości ludzie mają proste potrzeby. Także seksune.
Chcesz przez to powiedzieć, że zboczenia takie jak pedofilia mogą wynikać z wysokiej inteligencji? Big Grin Jeśli już, to przeciwnie. Człowiek naprawdę inteligentny nie byłby w stanie zracjonalizować sobie czegoś takiego, a już na pewno nie przeszedłby od fantazji do czynów.the Painter
Liczba postów:1,143 Reputacja: 5,920
23-10-2018, 20:38 #3,353
Daj spokój Władziu. To jest wątek filmowy. Ludzie chcą kina, gwiazd, Oscarów. Niech się problemem zajmą ci naprawdę inteligentni i ci na niby też.

ŚWIEŻO MALOWANEKapitan zgodził się z niechęcią. Po prostu nie lubi gwałtów i grabieży, choć stanowią one część naszego rzemiosła.

KCK Księgi Północy

3lvis
Liczba postów:5,555 Reputacja: 4,864
24-10-2018, 07:34 #3,354
(23-10-2018, 18:16)maczcz napisał(a):  Venom 5/10 zmarnowany potencjal, na plus właściwie tylko wygląd postaci i poczucie humoru w filmie. Na minus fabuła, oderwanie go od Spidermana, umiejętności stwora, nie mówiąc juz o końcowej bitwie totalne dno. Szkoda po deadpoolu myślałem ze MARVEL podtrzyma poziom jednak to był jednorazowy przebłysk

Venoma nie oglądałem więc ciężko mi ocenić ale ani jego, ani Deadpoola nie produkował Marvel. Venom jest dziełem Sony, Deadpool Foxa.ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
25-10-2018, 23:12 #3,355
" 7 uczuć" - poszedłem po zajawce "z palcem w pupie" na komedię, a okazał się tematycznie filmem o ważnych sprawach. Obraz wręcz terapeutyczny i ważny pod wieloma względami.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
25-10-2018, 23:18 #3,356
VENOM - słaba bajka dla dużych chłopców, tak bym określił ten film. Oczekiwania miałem spore, a wyszedłem z kina dość rozczarowany. Chyba powoli wyczerpuje się temat na tego typu postacie, to jak odgrzewane kotlety.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

Camron
Liczba postów:2,942 Reputacja: 1,211
27-10-2018, 00:09 #3,357
Dość Kleru i polityki. Człowiek inteligenty również może przejść od fantazji do czynów, bo ostatecznie jest tylko człowiekiem. Następny film godny polecenia, myślę że też dotyka czegoś związanego z naszą przyszłością. Polecam film pt Upgrade. Niech się Comarch uczy. 8/10
Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2018, 00:18 przez Camron.Kibic Cracovii traci cierpliwość w niedzielę wieczorem, ale koło środy powinien znów być cierpliwy.

ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
27-10-2018, 09:27 #3,358
HALLOWEEN - strasznie słaby film, poszedłem z myślą, że mi się będzie śniło coś po maratonie nocnym z horrorem, a tu nic Wink Absolutnie tego horroru nie polecam ...JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

maczcz
Liczba postów:232 Reputacja: 466
27-10-2018, 09:50 #3,359
Oszukana (2008) 9/10
Jeden z lepszych jak nie najlepszy dramat w tej tematyce jaki widziałem. Umiej wywołać w widzu złość i smutek. Eastwood zrobił majstersztyk, a wiele osób po tym filmie bedzie miał apetyt puśćic sobie muzyke w tematyce JP Big Grin"Hasłem naszym jest Cracovii chwała!"
narkomani są genialnymi muzykami.

ian thorpe
Liczba postów:11,516 Reputacja: 13,941
27-10-2018, 21:37 #3,360
" ŻLE SIĘ DZIEJE W EL ROYALE" - thriller, jak ktoś lubi kino jakie kręci np. Tarantino, to może być zadowolony. Akcja troszkę nudzi na początku, a film nabiera rumieńców dopiero gdzieś po godzinie. Jeżeli ktoś nie wyjdzie do tego czasu z kina, nie zaśnie, to wobec obrazu trwającego w sumie 140 minut może być potem zadowolony.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.


Skocz do: