Witaj! Logowanie Rejestracja
Mity, które zabijają Cracovię.sterby
Liczba postów:9,647 Reputacja: 16,198
07-06-2020, 09:01 #1
Żeby myśleć o jakichkolwiek zmianach trzeba najpierw wyzwolić się z sieci mitów, w której jako kibice siedzimy.

Mit nr 1
Procesor chce wyniku tylko mu nie wychodzi.
Piramidalna bzdura. Facet, który zbudował potężną firmę o międzynarodowym zasięgu, z jego zasobami finansowymi ze zdolnością do kreacji nowych dochodowych interesów (patrz Imed, Cichy Kącik, teraz Rączna), nie jest zainteresowany wynikiem bo:
a) ma inne cele
b) nie jest i nigdy nie był kibicem
c) ewentualny sukces rodziłby dalsze oczekiwania
Mit nr 2
Źródłem wszelakiego zła w Cracovii jest księgowy.
Gdyby Procesor tylko chciał, to wypierdolenie chama zajęłoby mu czas liczony w milisekundach.
Wszechwiedzący nie tylko wie o wszystkich wybrykach chama, ale także całkowicie je akceptuje i popiera, ponieważ w kontaktach z ludźmi jest dokładnie takim samym &^%*@
Mit nr 3
Cracovia bez Comarchu natychmiast wyląduje w III lidze.
Oficjalna wpłata z Comarchu to 14% naszego budżetu. Podkreślam oficjalna, stawiam dolary przeciwko orzechom, że dzięki różnym sztuczkom księgowym  jest ona jeszcze mniejsza, a być może od jakiegoś czasu Generał w ogóle nie musi dopłacać do interesu.
Cracovia pod odpowiednim zarządem bez pieniędzy Comarchu dalej grałaby w ekstraklasie, a przy chęci pozyskania innych, możnych sponsorów miałaby z pewnością budżet większy niż obecnie (tu nakładamy poprawkę na COVID-19, ale nakłada ją cały świat).
Mit nr 4
Comarch przeprowadza inwestycje mające na celu wzmocnić finanse klubu.
Kolejna bajeczka dla grzecznych dzieci.
Inwestycje robione są po to, aby całkowicie wyeliminować wpłaty z Comarchu, a następnie zacząć na tym zarabiać. Kolejne lata pokazują, że coraz lepsza sytuacja finansowa klubu nie ma żadnego przełożenia na wynik sportowy.
Mit nr 5
Liczy się tylko interes klubu, dlatego można traktować ludzi jak śmieci.
Uważam, że ten mit jest najgroźniejszy. Każda afera wywołana przez chama za pełną akceptacją Wszechwiedzącego to kolejna cegiełka w opinii jaką ma Cracovia na rynku piłkarskim i hokejowym w Polsce i Europie. Ma to bezpośrednie przełożenie na kolejne okienka transferowe, niechęć potencjalnych donatorów (vide Can - Pack), nieprzychylne nastawienie mediów, PZPN-u, sędziów.
Mit nr 6
Gdziebyśmy byli gdyby nie Janusz?
Nikt tego nie wie, ale patrząc jak ewoluował rynek piłkarski przez ostatnie dwie dekady, moglibyśmy być z medalami w czwartej lidze, albo z MP i PP w czubie tabeli. Jedno i drugie IMHO byłoby tak samo prawdopodobne. Natomiast co mamy - zastój, opustoszałe trybuny, utratę dobrego imienia klubu, które to zjawiska trwają już 15% długości całej naszej historii.

Dopóki w/w mity nie zostaną wypalone rozżarzonym żelazem ze świadomości wszystkich kibiców, dopóty Janusz będzie nas rozgrywał na dzieci, na trybunach będzie coraz mniej kibiców Cracovii, a coraz więcej widzów, którzy będą przychodzić na stadion jak do zoo, raz na dwadzieścia pięć lat.Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.

[Obrazek: 0_0_520470275_jest_chujowo_ale_stabilnie...middle.jpg]


mariusz
Liczba postów:3,106 Reputacja: 1,765
07-06-2020, 09:45 #2
Chama na taczki teraz już natychmiast !Ojcze Święty Czuwaj nad Swoją Cracovią.CRACOVIA PANY

Mr.Crowley
Liczba postów:2,239 Reputacja: 2,452
07-06-2020, 10:27 #3
I już mamy gotowy felieton na pierwszą stronę następnego,papierowego wydania GKsquier strat
Liczba postów:7,463 Reputacja: 9,724
07-06-2020, 10:37 #4
i nie zaśmiecajmy tego tematu komentarzami.
niech wisi tylko post forumowicza sterby
swój niebawem usunę

no i trza by podwiesić temat, tylko nie wiadomo komu kibicują moderatorzy, Cracovii czy Rącznej Wink
Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2020, 10:52 przez squier strat.sterby
Liczba postów:9,647 Reputacja: 16,198
07-06-2020, 10:51 #5
Komentujcie, przecież to nie jest ewangelia objawiona tylko moje przemyślenia. Wiele możecie dodać od siebie.

Mit nr 7
Księgowy dobrze pilnuje słupków.
Bullshit - pilnuje tylko kasy procesora i swojej kieszeni. Miliony gównianych oszczędności pozwalają zaoszczędzić Comarchowi, ale fatalnie odbijają się na działalności klubu sportowego.Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.

[Obrazek: 0_0_520470275_jest_chujowo_ale_stabilnie...middle.jpg]

sterby
Liczba postów:9,647 Reputacja: 16,198
07-06-2020, 12:23 #6
Mit nr 8.
Dajcie im czas.
Za 17 lat to można wybudować sieć autostrad w dużym państwie.
Popatrzcie gdzie 17 lat temu był Piast Gliwice, klub bez możnego sponsora, klub bez szerokiej rzeszy kibiców, parweniusz na Śląsku.
Dziś w gablotach ma MP, medal srebrny i wielkie szanse na kolejny w tym sezonie.
Mit nr 9.
Kibic ma tylko wspierać i cicho siedzieć.
Wspieramy nie gorzej niż średnia krajowa, a siedzimy cicho, dużo ciszej, niż kibice Lecha, LzS-u, etc. etc.
Co tym uzyskaliśmy???Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.

[Obrazek: 0_0_520470275_jest_chujowo_ale_stabilnie...middle.jpg]

Bruno
Liczba postów:1,675 Reputacja: 2,718
07-06-2020, 12:39 #7
Mit numer 10
Mamy miliony na transfery ! Tylko nie ma chętnych.  Big Grin..Musha rain dum a doo dum a da ..whiskey in the jar-oo !    https://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ

axe
Liczba postów:1,287 Reputacja: 3,812
07-06-2020, 12:50 #8
Mit 11:

Pseudokibice chcą przejąć klub by wciągać kreskę wprost z blatu biurka prezesa.sterby
Liczba postów:9,647 Reputacja: 16,198
07-06-2020, 13:02 #9
Mit nr 12.
Zbawi nas kolejnych trener, albo stoper albo środkowy, albo bramkostrzelny napastnik.

Nikt nas nie zbawi, bo problem to właściciel.
Jak to jest, że są przykłady kopaczy, którzy u nas potykali się o własne nogi, a poszli do konkurencji i zostali kluczowymi graczami od których zaczyna się ustalanie składu.Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.

[Obrazek: 0_0_520470275_jest_chujowo_ale_stabilnie...middle.jpg]

mariusz
Liczba postów:3,106 Reputacja: 1,765
07-06-2020, 13:14 #10
Trzeba zacząć działać bo przez forum tego nie załatwimy.Ojcze Święty Czuwaj nad Swoją Cracovią.CRACOVIA PANY

potter Banned
Liczba postów:8,752
07-06-2020, 14:04 #11
Zapomnialeś kolego o micie Rącznej .O tym kim będzie tam Cracovia może świadczyć brak jakiejkolwiek jej flagi klubowej na wbudowaniu kamienia węgielnego .Były za to flagi komark i miasta .Rączna ma zarabiac na wynajmie .Jak od czasu do czasu jakimś cudem kogoś wyszkolą i spzredadzą za dobrą kase to dodatkowy bonus .

Co do tych 14 % od Comarch to liczcie to z hokejem .Bez hokeja to pewnie będzie z 8 % .Brak Comarchu uśmierci hokej piłka zarządzana przez ludzi odpowiednich doskonale by sobie dała rady i miała by wyższy budzet z roku na rok .Miszczu2007
Liczba postów:7,871 Reputacja: 4,115
07-06-2020, 16:01 #12
Świetne posty Sterby. Biblia. Nie zgadzam się tylko z pierwszym, o czym za chwilę.

Kolejne mity

- kibice nie mają podstaw żeby mówić o Cracovii w kontekście mistrzostwa

Bzdura. Mistrzostwo jest dostępne dla drużyny, która znajdzie sposób na regularne punktowanie. Lepsza drużyna może tracić więcej punktów, ale wygrywać najważniejsze mecze. Nie musimy mieć drużyny tak drogiej jak Legia żeby regularnie zagrażać im w walce o mistrza i regularnie go zdobywać. Nie musimy być lepsi od najlepszej drużyny. Oni mogą sobie nawet toczyć czasem wyrównane mecze z czołowymi drużynami, a i tak może się to wiązać z traceniem punktów w meczach z bardzo defensywnymi i topornymi drużynami albo przeciwko średniakom, na których ciężej im się zmotywować albo ich szeroka kadra zaczyna być wadą po odpadnięciu z pucharów i tworzą się konflikty w drużynie, albo głupek Mioduski zatrudnia jakiegoś pseudotrenera i ściągają grubo przepłaconych dziadów. Jest mnóstwo możliwości. Świat działa tak, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidywać. Nasi bogatsi i wyżej notowani rywale też nie. To jest akurat życiowy mit, który sprawia, że ludzie tracą godność i zaczyna im rosnąć garb. Zawsze trzeba grać tak jakby nikt nie był od nas lepszy. To ma się dopiero okazać, a jeśli ktoś nie walczy o najwyższe cele to może być pewien, że nigdy ich nie osiągnie. A niektórzy byli niby tacy mocni i mówili co to nie oni, ale przegrali i nadal twierdzą, że są lepsi. Inni z tego powodu przestają sięgać wysoko bo myślą, że są gorsi i przez to stają się jeszcze gorszymi.

- nikt dobry do nas nie przyjdzie
- kupowanie drogich piłkarzy jest fatalne dla klubu więc trzeba ściągać tanich (tutaj to nawet nie tłumaczę bo wystarczy napisać xD i wszystko jasne)

- piłkarze z niższych lig lub z egzotycznych krajów to szrot (sam śmiałem się z transferu Żukowa)

- nikt nie będzie "umierał" na boisku za Cracovię, ale najemnicy mają osiągać dla nas sukcesy

Żeby osiągać sukcesy trzeba zatrudnić najemników i zrobić z nich Pasiaków. Bez tego elementu nawet nie ma co myśleć o jakimkolwiek sukcesie. Część składu to mogą być także profesjonalni najemnicy dobrze wykonujący swoją pracę, ale nie da się osiągnąć sukcesu mając samych takich zawodników. QRWA JEGO MAĆ!!!!!!!!

Na koniec fragment, z którym się nie zgadzam:

sterby napisał(a):Mit nr 1
Procesor chce wyniku tylko mu nie wychodzi.
Piramidalna bzdura. Facet, który zbudował potężną firmę o międzynarodowym zasięgu, z jego zasobami finansowymi ze zdolnością do kreacji nowych dochodowych interesów (patrz Imed, Cichy Kącik, teraz Rączna), nie jest zainteresowany wynikiem bo:
a) ma inne cele
b) nie jest i nigdy nie był kibicem
c) ewentualny sukces rodziłby dalsze oczekiwania

a) nie przeczy temu, że chce wyniku
b) ale gra sobie w grę
c) z tym najbardziej się nie zgadzam, bo może i zdanie jest prawdą z logicznego punktu widzenia, Ale serio? "Nie będę lepszy bo będą jeszcze większe wymagania, więc pozostanę gorszy"? To tylko wymówka, a zawsze warto mierzyć wyżej i rozwijać się poprzez korygowanie własnych błędów. Filipiak po prostu wyłożył się na sporcie, a w innych dziedzinach mu wyszło bo ogarnia biznesowe algorytmy, ale problem polega na tym, że one nie działają w piłce na każdym poziomie niższym niż gwiazdorski.

Sukces opłaca się Filipiakowi biznesowo, ale on nie zna drogi do niego bo założył sobie uparcie, że zrobi to w taki sposób, który mu się uroił, a w hokeju zadziałał przez przypadek, głównie pomimo tego, a nie dzięki temu. Teraz i w hokeju to przestało działać. A Janusz nie dostrzega innych dróg do sukcesu bo ich nawet nie szuka. Tak uparcie wierzy w swój urojony pomysł. Przecież zdaniem większości ludzi on robi z siebie idiotę jako prezes Pasów. To co robi niszczy jego wizerunek zbudowany dzięki innym dziedzinom. Nie wiem jakim cudem tego nie widzisz Wink I to Filipiak mógłby usprawiedliwiać się w ten sposób co napisałeś. Dzięki temu nie przyznałby się przed sobą do tego, że jest frajerem pompką w tej dziedzinie i bardzo chciałby ogarniać akurat to bo bez tego czuje się nikim To może być jego obsesja i właśnie przez to jest zaślepiony. Idealne dopasowanie psychologiczne występowało w przypadku Stawowego. On miał to samo, tylko w innej formie. Stąd wiara w tiki-srakę, która go zgubiła. Patrzcie i uczcie się co poprowadziło te żałosne indywidua tam gdzie są. Stawowy ma jeszcze szansę i może nawet widać symptomy poprawy. Nie potrafię jednak uwierzyć w to, że Filipiak jest w stanie zrozumieć sport. Do tego trzeba być kumatym społecznie i emocjonalnie, a nie tylko mieć sprawne neurony odpowiedzialne za wychwytywanie algorytmów i logiki.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2020, 16:06 przez Miszczu2007.squier strat
Liczba postów:7,463 Reputacja: 9,724
07-06-2020, 16:33 #13
wszedłem jakoś na tłitera i widzę, że tam pasiasta społeczność mitami właśnie żyje.
a wypowiedzi typu - wolę Rączną od mistrzostwa to standardmariusz
Liczba postów:3,106 Reputacja: 1,765
07-06-2020, 18:27 #14
(07-06-2020, 16:33)squier strat napisał(a):  wszedłem jakoś na tłitera i widzę, że tam pasiasta społeczność mitami właśnie żyje.
a wypowiedzi typu - wolę Rączną od mistrzostwa to standard
No to pewnie bez tabisza i Filipiaka też sobie nie wyobrażają dalszej egzystencji Cracovii.Ojcze Święty Czuwaj nad Swoją Cracovią.CRACOVIA PANY

craco8878
Liczba postów:1,190 Reputacja: 1,191
07-06-2020, 20:19 #15
Spokojnie na tt też wielu otwiera już oczy.kriss7
Liczba postów:1,350 Reputacja: 688
07-06-2020, 20:29 #16
podeslesz link ?ALRS
Liczba postów:2,253 Reputacja: 3,027
07-06-2020, 20:37 #17
(07-06-2020, 10:51)sterby napisał(a):  Komentujcie, przecież to nie jest ewangelia objawiona tylko moje przemyślenia. Wiele możecie dodać od siebie.

Mit nr 7
Księgowy dobrze pilnuje słupków.
Bullshit - pilnuje tylko kasy procesora i swojej kieszeni. Miliony gównianych oszczędności pozwalają zaoszczędzić Comarchowi, ale fatalnie odbijają się na działalności klubu sportowego.
Nie do końca się z tym zgadzam. Gdyby klub był zarządzany profesjonalnie, to i komark nie musiałby dawać nawet tych 14%. Także nie za bardzo dobrze pilnuje kasy procesora. Problem w tym, że on nie czuje piłki i raczej nigdy tego nie pojmie.szaleniec
Liczba postów:2,609 Reputacja: 3,293
07-06-2020, 20:55 #18
Mit 13 . Obrońcy profesora i świty to kibice Cracovii- tylko nie do końca poinformowani.
To w pełni świadomi goście mający swoje związki z pięterkiem. Ich działanie ani nie jest nieświadome ani przypadkowepotter Banned
Liczba postów:8,752
07-06-2020, 21:14 #19
Na twiterze tak jak i tu sa konta ,,zadaniowe ''.tabisz z bałdysem wiedza jak to rozegrać a naiwni kupują te brednie .

Co do sukcesu sportowego do tego potrzeba :
1.atmosfery w klubie (bez tego ani rusz )
2.odsumięcia osobników odpowiedzialnych za wieloletni chlew czyli tabisza i bałdysa
3.profesjonalny pion sportowy plus trener .


4.zwiększanie budzetu i dokładanie do mocnej drużyny coraz lepszych piłkarzy .Transfery z klubu tylko za dużą gotówkę .Sprzedawani z wyprzedzeniem i z przygotowanymn następcą .Najlepsi piłkarze zatrzymywanii tacy jak byli Covilo ,Cabrera czy Javi .
5>parcie na wynik sportowy

My w tej chwili w klubie nie mamy nic więc trudno o wynikRay Wilkins
Liczba postów:270 Reputacja: 1,133
07-06-2020, 23:43 #20
Mity to jedna sprawa, a drugą są emocjonalne reakcje na totalnie losowe krótkoterminowe generatory emocji jakimi są pojedyncze mecze.

Drodzy kibice, powiedzmy sobie szczerze. Byliśmy świadkami mega ***** meczu dwóch mega ***** drużyn, jakimi obecnie bez wątpienia są Pogoń i Cracovia. W tym meczu tak naprawdę czysty przypadek zdecydował o wyniku. Równie dobrze mogliśmy to wygrać (gdyby nie centymetrowy spalony) czy tam zremisować. Wariancja wyniku tego meczu była zbliżona do wariancji innego zdarzenia losowego, jakim jest rzut kostką.

Mamy 17 lat zbierania twardych dowodów na ***** zarządzanie klubem, a połowa kibiców bitna staje się tylko dlatego, że nasz paralityk był na 5-centymetrowym spalonym, a jakiś inny paralityk ze Szczecina nie był.

W przeciwnym wypadku byłoby zajebiście, bo jak zerkam na tabelę, bylibyśmy na trzecim miejscu.

Wkurw większości kibiców jest sztuczny i emocjonalny, zdecydowana większość systemowo zgadza się na to by Cracovia była, nie urażajac nikogo, Górnikiem Łęczna.

To jest nasz ***** problem. Jesteśmy mentalnym Górnikiem Łęczna. Tak, kibicowsko.
Skocz do: