Witaj! Logowanie Rejestracja
Nie kijem go, to pałką...

Wątek zamknięty


Maxwell
Liczba postów:342 Reputacja: 372
21-10-2018, 21:48 #1
Ciekawa sprawa!

Założony w dziale piłkarskim został wątek "na jakiego pasiaka głosować", gdzie forumowicze podawali, kto z kandydatów na radnych jest "mocno pasiasty", oraz tych "mocno kynologicznych" ze szczególnym przykładem radnego Hawranka (który się czepiał że Cracovia płaci za stadion mniej niż gts).

Kilka dni temu (bodaj w środę) napisałem tu  post, moim zdaniem bardzo ważny, że ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że głosując na danego kandydata, popiera się przede wszystkim tego, kto jest na tej liście wyżej. Jest tak dlatego, że po obliczeniu głosów "na listy" mandaty daje się "liście"  - tym, którzy dostaną najwięcej głosów - i praktycznie, jeśli np. dana lista dostanie 3 mandaty, to niemal na pewno dostaną je ci na górze listy. Jeśli więc głosujemy z punktu widzenia Cracovii i gts, trzeba uważać, czy przypadkiem na liście nie ma na jej górze jakiegoś mocnego gts-owca, bo głosując na taką listę, naprawdę popiera się takiego z gts. I może się okazać, że dzięki naszym głosom wejdzie jakiś gts-wiec właśnie. I podałem przykład radnego Hawranka,  zresztą wymienianego na poprzedniej strony tego wątku.


W sobotę zobaczyłem że post wyleciał - DLACZEGO??? To ważna informacja. Napisałem więc w sobotę jeszcze raz, tym razem bez nazwiska gts-owca (cisza wyborcza) - post nie łamie żadnych reguł ciszy wyborczej, zwraca uwagę na pewne aspekty reguł głosowania. Po kilku godzinach patrzę, post znowu wyleciał... Nie było żadnego brzydkiego słowa, żadnej obrazy nikogo, było na temat. Ktoś mi wytłumaczy tego typu reakcję któregoś z moderatorów?

Napisałem więc po raz trzeci, pytając również, czy moderator, który to wyrzucił, zechce się przyznać? Chyba ze mamy krypto-gts-owców wśród moderatorów... Przez kilka godzin post był (może ów moderator akurat był czymś innym zajęty). Teraz (niedziela) post znowu usunięty. A żadnego wytłumaczenia (także i na privie) nie ma.

Na wszelki wypadek przypominam (a na sprawach wyborczych, tak się składa, znam się) że cisza wyborcza dotyczy agitacji, nie zaś tłumaczenia reguł głosowania. Zresztą pierwszy post zniknął przed ciszą wyborczą...

Teraz mogę podawać nazwisko Hawranka, cisza wyborcza się skończyła.

Napisałem po raz czwarty. I napisałem, że kopiuję sobie ten post, będę go po kolejnych usunięciach sukcesywnie umieszczał - tak się będziemy bawić -  najwyżej dostanę bana Tongue. Piszę prawdę, nikogo nie obrażam, uświadamiam pewne rzeczy, z których ludzie sobie nie zdają sprawy.

Napisałem też, że jeśli jest jakaś życzliwa dusza, która też jest zdziwiona, że to jest usuwane, proszę o skopiowanie postu - może jeśli mnie zbanują, zechce przypominać, ale życzliwie uświadamiam, że również ryzykować będzie zbanowaniem :Tongue

Teraz wchodzę (parę godzin po owym czwartym wpisie) i co widzę - zniknął nie tylko mój wpis, ale cały wątek!  Czego się w tym boi ów anonimowy  moderator, że tak to wycina? Napisałem że będę wklejał ponownie - no to trzeba wyciąć cały wątek. Nie kijem go, to pałką... Pomijając mój wpis - wycięte zostały nazwiska pasiastych kandydatów i gtsowców.fisadcish(afis)(fise)deegish


KruszynaKSC
Liczba postów:9,436 Reputacja: 11,836
21-10-2018, 22:16 #2
Po wyborach to wątek poleciał żeby chlewu politycznego nie było jak zawsze."Kocham, kocham tylko Ją!!!
Zawsze, zawsze będę z Nią!!!
Nawet, nawet w chwili zlej!!!
Nigdy, nie opuszczę Jej!!!"

Maxwell
Liczba postów:342 Reputacja: 372
21-10-2018, 22:32 #3
Tam akurat chlewu politycznego nie było... Tylko informacje, który kandydat na radnego jest pasiasty, a który kynologiczny... I przedstawiani byli kandydaci z różnych opcji. A teraz nawet nie wiemy, czy jakiś z tych pasiaków wejdzie i czy jest powód by sięmartwić o szczekanie na obradach Rady.fisadcish(afis)(fise)deegish

ian thorpe
Liczba postów:11,297 Reputacja: 13,170
21-10-2018, 22:44 #4
wiecie co, nie przesadzajcie z tymi nadziejami związanymi z polityczną działalnością Pasiaków - ja tylko wspomnę np. Rasia. . Niestety, tutaj tez przegrywamy z lobby GTS-u, oni są po prostu BARDZIEJ zaangażowani dla azylu. Gdy na Trening Noworoczny jeszcze swego czasu przychodził urzędujący Prezydent miasta, to raz go chyba przyjął tylko Madeja. Teraz to chyba przyjdzie Bałdys z jakimś pijanym radnym z miasta. Szkoda szukać dyskusji, by nie było jatki. Jak będzie potrzeba, to wtedy w jakimś wątku dotyczącym tematu, wpiszemy nazwiska do kogo uderzyć. Chociaż jak na wstępie napisałem, nadzieje co do skuteczności mam nikłe.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Nie z każdym "krzyżuje" się opiniami, chociaż to lubię, cenię swój czas.

zubereg Moderator
Liczba postów:8,678 Reputacja: 3,581
21-10-2018, 23:55 #5
Maxwell
To ja usuwałem posty, temat usunął ktoś inny. Dlaczego usuwałem? Dlatego że to był temat o naszych kandydatach, a nie dywagacjach na temat wyborów.Karvin
Liczba postów:6,896 Reputacja: 3,834
22-10-2018, 08:03 #6
Punkt 2 Regulaminu forum;
„2. Moderator nie jest Twoim wrogiem - moderator pełni swoją funkcję społecznie, nie zawsze musi natychmiast reagować, jak i nie zawsze musi się tłumaczyć z podjętej decyzji.”

To rozwiązuje sprawę (zresztą też dlatego nie oponowałem przeciw wywaleniu i mojego posta co jak w Twoim przypadku było imho dyskusyjne, ale opinia moderatora jest ostateczna i nie należy z nią dyskutować)
Cracovia Pany!

J&B
Liczba postów:1,394 Reputacja: 1,575
22-10-2018, 08:33 #7
Karvin fajny ten punkt drugi, ale chyba moderatorowi włos z głowy nie spadnie jeśli wyjaśni swoją decyzje, tak jak zrobił to zubereg. Może być na ogólnym, albo na priv i wszyscy zadowoleni. Nie ma niedomówień i teorii spiskowych. 
Taki forumowy savoir-vivre...
CRACOVIA   *** Puchar Polski 2020 ***  "Jesteśmy siłą tej ligi" 

sterby
Liczba postów:8,710 Reputacja: 12,460
22-10-2018, 08:56 #8
W obliczu nadchodzących wyzwań najbardziej potrzebna jest nam teraz wojna wewnętrzna, bo ktoś poczuł się dotknięty wykasowaniem bzdurnego posta. Przypominam, że temat był o Pasiakach kandydujących, a nie o polityce i zawiłościach ordynacji.
Proponuję pokrzywdzonym przenieść dyskusje na priv, a nie zaśmiecać forum prywatnymi żalami.Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.

BuzzY Administrator
Liczba postów:751 Reputacja: 327
22-10-2018, 09:45 #9
Zero polityki na forum bo nie potraficie normalnie na ten temat rozmawiać. Amen.


Wątek zamknięty


Skocz do: