Pelle van Amersfoort Witamy w Cracovii!!!

hank
Liczba postów:11,871 Reputacja: 17,774
10-12-2019, 10:24 #281
W drugiej połowie niedzielnego meczu graliśmy całkiem ładnie dla oka , sporo akcji oskrzydlających , szybkich klepek w środku pola a nawet i tzw dzidy wychodziły całkiem nieżle . Brakło trochę precyzji a wynik byłby zdecydowanie wyższy , wiem , że rywal nie z górnej półki ale mnie się podobało .

Semper fidelis .
Nigdy nie zejdziemy na psy

Miszczu2007
Liczba postów:7,015 Reputacja: 2,236
10-12-2019, 14:43 #282
(09-12-2019, 09:57)Jake Blues napisał(a):  Dajcie spokój z tym Javim, robił masę groźnych strat i nie wracał. Pelle przykrywa go czapka, poza strzałem z wolnych może.

Nie robił zbyt wielu groźnych strat. Grał dość pewnie. Nie wracał, bo dużo biegał w ofensywie. Pelle i Javi to zupełnie inni zawodnicy. Najlepiej byłoby gdyby grali razem. Pelle był w ostatnim meczu zupełnie niewidoczny. Pojawił się w ogóle w 2 połowie. Javi był ciągle pod grą i próbował ryzykowniejszych rozwiązań. Pozbyto się Dąbrowskiego, który miał bardzo wysoką celność podań, dobrze się ustawiał i potrafił rzucić długą prostopadłą piłkę. Nie ma kto rozgrywać, więc nie prowadzimy gry i nie ustawiamy się przy piłce. Tak jakby Probierz nie potrafił połączyć szybkiego kontrataku z atakiem pozycyjnym. To nie są przeciwieństwa. Najlepsze drużyny są dobre w ataku pozycyjnym, grają pressingiem i są dobre w odbiorze i błyskawicznym kontrataku. Pelle nie potrafi dryblować, jest trochę drewniany, ale szybko myśli. Jakbym miał wybierać między nimi, to wolałbym Javiego.

SaNtO
Liczba postów:16,830 Reputacja: 4,913
10-12-2019, 16:07 #283
Pelle myśli szybciej sytuacyjnie. Javi myślał o akcji na 30 sekund przed tym co się wydarzy. Wyobrażam sobie ich grających razem. Javi na lewej Pelle w środku. Z prawej Hanca.

Gdybym miał wybierać między nimi na 10tce to biorę Javiego.

Powiem więcej. Javi to najlepszy zawodnik ery comarchu.

potter
Liczba postów:8,211 Reputacja: 4,108
10-12-2019, 17:04 #284
Ja biorę Pelle pod każdym względem .Javi potrafił zagrać świetne mecze ale były też takie co go nie było na boisku .Było tego sporo .Pelle jest stabilniejszy ,lepszy w defensywie , w grze głową  i tak jak piszesz myślenie sytuacyjne .Jedynie co ma slabsze to stałe fragmenty .
Jeszcze co przemawia za Pelle to wiek(dużo młodszy ) .Może być tylko lepszy .

Oczywiście chętnie bym ich widział obu .