Witaj! Logowanie Rejestracja
Rocznica śmierci Jana Pawła IIGeopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:708 Reputacja: 373
19-03-2006, 09:41 #1
Zbliża się rocznica śmierci Papieża. W jaki sposób zamierzamy ją uczcić? Jako kibice powinniśmy zorganizować jakąś imprezę sportową. Bieg przełajowy (indywidualny, drużynowy lub w postaci sztafety, w której drużyny wystawiane byłyby przez reprezntantów klubów kibiców z całej Polski - nawiązanie do "pojednania" po śmierci Papieża), którego trasa biegłaby przez miejsca związane z Janem Pawłem 2 oraz oba stadiony - Wisły i Cracovii, byłby pożadany. Można by też zorganizować sztafetę niekonwencjonalną: bieg wahadłowy między środkami stadionów obu krakowskich klubów, która by się zaczynała tak: dokładnie w południe ze środka stadionu Wisły wybiega w kierunku stadionu Cracovii Wiślak, a ze środka stadionu Cracovii w kierunku stadionu Wisły wylatuje Cracoviak. Przekazanie pałeczki następuje na środku stadionów. Można by nawet zorganizować "maraton" (ewentualnie wyścig kolarski), którego trasa zaczynałaby się pod domem w którym urodził się Karol Wojtyła w Wadowicach i kończył na Krakowskim Rynku (dokładna odległość tych miejsc nie jest mi znana). W nawiązaniu do ostatnich tragicznych wydarzeń mile widziany byłby mecz gigant na Błoniach. Miejsce byłoby symboliczne: pośrodku obu stadionów, w miejscu, gdzie swoje ewangeliczne przesłanie podczas pobytów w Krakowie wygłaszał Jan Paweł drugi. Mecz w ktorym po obu stronach występowałoby w strojach klubowych po, powiedzmy 100 zawodników mógłby się stać tradycją każdej rocznicy śmierci Papieża. Co wy na to? Może są jakieś inne projekty?Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.


SaNtO
Liczba postów:17,583 Reputacja: 6,862
19-03-2006, 14:01 #2
mecz na błoniach byłby ok i to mogłoby stać się lementem tradycji i co roku w rocznice rozgrywano by taki mecz jak dla mnei super sprawa

tylko czy da sie to jakoś zoorganizowaćDSS
Liczba postów:2,821 Reputacja: 410
19-03-2006, 14:35 #3
Na przeciwko siebie 100 pasiaków i 100 wiślaków w barwach. Pomiędzy nimi piłka. Zaczynamy widowisko. Z obserwacji wynika, że celem grajków obu drużyn nie jest gol, a sama piłka. Mecz przybrał formę bardziej przypominającą Rugby, być może tak planowano, tylko gdzie się podziały zasady. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką ilością przewinień po obu stronach. Na szczęście sędzia interweniuje, ale co to? Sędzia ucieka goniony przes 2-stu piłkarzy, na murawe wbiegają kibice, cóż za emocje Wink
Niestety bardzo prawdopodobny obraz twojego pomysłu GEO.
Powinien być zorganizowany symbolicznie marsz kibiców i Msza jak w zeszłym roku.[Obrazek: whiskeycola.png]

SaNtO
Liczba postów:17,583 Reputacja: 6,862
19-03-2006, 18:15 #4
taki mecz z powodzeniem mógłby sędziować pan Żyro Big Grin z tego co wiem to pieskom też mecz przekręcił Big Grintacy dwaj
Liczba postów:7,329 Reputacja: 1
19-03-2006, 23:16 #5
sorry - temat wedle mnie do zamknięcia albo i nawet do wysłania w kosmos!
Panowie - trzymajcie choćby pozory poziomu![Obrazek: armoiriesperchelk5.png]
Re: Twój ulubiony forumowicz
Autor: knur (IP zapamiętane)
Data: 16 wrz 2003 - 11:27:25
dwa słowa: tacy dwaj

ODRZUCONA MIŁOŚĆ PO LATACH POTRAFI SIĘ MŚCIĆ

Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:708 Reputacja: 373
19-03-2006, 23:35 #6
Możecie zamknąć, ale przedtem pozwolę wyrazić wątpliwość, czy w przypadku takiego meczu giganta w rocznicę śmierci Papieża, po złożeniu przez delegację obu drużyn kibicowskich kwiatów w miejscu pomnika na Błoniach, ktoś ośmielił się grać nie fair, lub wywoływał jakieś burdy.
Teraz możecie zamknąć.
P.S. Co się tyczy tak zwanego "poziomu", to nigdy nie był on moją najmocniejszą stroną.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.

Blady Niko
Liczba postów:7,261 Reputacja: 200
17-05-2020, 10:09 #7
Była rocznica śmierci, dziś jest rocznica urodzin. I to setna!!!
 
Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły w Polsce i w Watykanie
   
Msza św. papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie odbyła się o godz. 7-mej.  
 
Specjalny list Benedykta XVI na stulecie urodzin Jana Pawła II. "Jan Paweł II nie jest moralnym rygorystą".
   
We wszystkich katedrach, kościołach i kaplicach w Polsce będą sprawowane msze święte jako diecezjalne i parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
W  polskich kościołach czytany jest specjalny list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi przypominają w nim m.in. słowa Jana Pawła II: "Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

- dziś o godz. 9:00 kard. Nycz odprawił Mszę św. w bazylice Św. Krzyża w Warszawie, transmitowało ją Polskie Radio.

- dziś o godz. 10.30 abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył eucharystii w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, gdzie Karol Wojtyła był ochrzczony. Transmisja w TVP1.

- o godz. 11:00 bp Piotr Jarecki będzie przewodniczył uroczystej eucharystii w archikatedrze warszawskiej.
 
-  dziś o godz. 13:00 kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Papieża, wygłosi homilię podczas Mszy św. w katedrze poznańskiej. Eucharystii będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
   
W poniedziałek 18 maja:
   
-  w dzień jubileuszu o godz. 17.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, transmitowana przez TVP3.  

-  o godz. 18.05 TVP1 wyemituje koncert "Santo subito - prorok naszych czasów”.
   
-  wieczorem orędzie do Polaków wygłosi w TVP1 kard. Stanisław Dziwisz.

-  o godz. 20.00 słowo do Polaków skieruje papież Franciszek. Jego przesłanie będzie emitowane w TVP1 i w innych mediach oraz na kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

-  o godz. 20:30 w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego na warszawskich Bielanach kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. dla społeczności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, nazywanej żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
 
 
W poniedziałek ruszy oficjalnie portal JP2online, czyli stworzona przez Centrum Myśli Jana Pawła II wyszukiwarka materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II. Został uruchomiony już serwis internetowy www.jp2.tvp.pl, na którym można znaleźć m.in. archiwalne nagrania ze wszystkich pielgrzymek papieża do Polski.
   

Obchody jubileuszu w różnych formach będą trwały przez cały rok. Jak przypomniał przed chwilą w Polskim Radio, w wywiadzie przeprowadzonym na żywo z Wadowic abp Marek Jędraszewski, ogólnopolskie dziękczynienie za życie św. Jana Pawła II, połączone będzie z Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które zaplanowane jest od 14 do 16 czerwca w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach.zubereg Moderator
Liczba postów:8,584 Reputacja: 3,368
17-05-2020, 12:19 #8
Blady Niko
dziś jest rocznica urodzin. I to setna!!!
Jutro
Skocz do: